Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza navazuje na včerejší růst. V čele akcie Erste (+1 %), NWR se trápí (-0,3 %)

Pražská burza navazuje na včerejší růst. V čele akcie Erste (+1 %), NWR se trápí (-0,3 %)

22.06.2011 10:26
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza navazuje na včerejší růst, když řecký premiér včera úspěšně přečkal hlasování o důvěře vládě, a ponechal tak otevřenou cestu pro schválení dalších reforem. Index PX přidává 0,3 %, zatímco okolní burzy se vyvíjejí smíšeně. Polský WIG 20 ztrácí 0,15 %, maďarský BUX roste o 0,4 % a rakouský ATX odepisuje 0,1 %.

Na dnešním růstu se nejvíce podepisují akcie Erste Bank, které dohánějí včerejší rally v závěru obchodování ve Vídni. U akcií Komerční banky se naopak vybírají zisky, když tento titul včera zaznamenal největší růst od 13. dubna.

V trápení pokračují akcie NWR, které se dnes začínají pomalu vzdalovat od hranice 250 . O poznání lépe si vedou akcie ČEZu, které rostou již třetím dnem v řadě a dostávají se na nejvyšší úroveň od výplaty dividendy.

Sněmovna schválila návrh na omezení hazardu. Nově se sjednotí odvody z výnosů z her a loterií (odvody na veřejně prospěšné účely - VPÚ) z dosavadních čtyř sazeb na jednu, dvacetiprocentní. Neprošel naopak návrh na zákaz přístupu k nepovolenému hazardu po internetu. Předlohu ještě posoudí Senát.

Sjednocení sazeb do jedné 20% dle odhadů Patria Finance povede k dodatečným nákladům Fortuny v rozsahu 2 milionů eur, což představuje zhruba 7 procent očekávaného EBITDA roku 2012 společnosti. Širší komentář čtěte v následujícím článku.


Váš názor
  •  
    22.06.2011 11:33

    Těmito články mě dost často štvou.Někdo se podívá půl hodiny po otevření burzy a napíše k tomu článek,aby vykázal nějakou činnost,aby si své peníze zasloužil.Takové články jim tam můžu posílat taky a za půl honoráře.
    duben
Aktuální komentáře
11.12.2025
12:34Partners HoldCo, a.s.: OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ SLOŽENÍ VÝBORU PRO AUDIT
12:09Akcie Novo Nordisku se obchodují, jako by léky na hubnutí nikdy neexistovaly
11:31IEA: Poptávka po ropě bude příští rok proti odhadům vyšší
11:17Oracle dokázal zastínit i pozitivní zprávy z Fedu  
10:47Komentář analytika: AI expanze za každou cenu? Oracle navyšuje kapitálové výdaje a trhu se to nelíbí  
10:36Kubíček z ČNB: Sazby se spíše zvýší, sázka na zvýšení v příštím roce je ale předčasná
10:03Akcie Oracle se po výsledcích propadly až o 12 procent. Agresivní sázka na AI budí obavy
9:19Komerční banka, a.s.: Změna majetkové účasti KB v jiné společnosti
8:50Rally po snížení sazeb Fedem končí, Oracle zklamal trhy  
8:50Rozbřesk: Fed už zase nakupuje dluhy a eurodolar je na 1,17
6:06Investiční výhled 2026: Dluhy dlouho nejsou problém... Až najednou ano  
10.12.2025
22:10Holubičí Fed naskočil na býčí vlnu technologické revoluce
22:02Zámořské indexy posílily po snížení sazeb  
20:02Fed snížil sazby o čtvrt bodu
17:55Trh a společnosti nyní a před 25 lety…
17:06Inflace v listopadu zvolnila, stál za tím vývoj cen potravin
16:31Malý krok pro člověka, velký skok pro AI? Start-up podporovaný Nvidií vytrénoval první model přímo ve vesmíru
15:09Nová studie: Brexit má skutečně znatelné negativní dopady na britskou ekonomiku
13:16Snižování sazeb se chýlí ke konci, "obchod zklamání" posouvá výnosy na šestnáctiletá maxima
11:47Mezinárodní měnový fond zlepšil výhled čínské ekonomiky, ale vyzval k reformám

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Broadcom Inc (10/25 Q4, Aft-mkt)
Imperial Petroleum Inc (09/25 Q3, Bef-mkt)
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD
22:15Costco Wholesale Corp (11/25 Q1)