Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Fortuna za první měsíc prodala 400 tisíc losů, kupují i ti co nikdy předtím

Fortuna za první měsíc prodala 400 tisíc losů, kupují i ti co nikdy předtím

29.06.2011 12:06
Autor: Redakce, Patria.cz

Sázková kancelář Fortuna prodala za měsíc na 800 prodejních místech 400.000 stíracích losů. Oznámila to dnes na tiskové konferenci s tím, že na jednu prodejnu připadá průměrně 16 prodaných losů za den, zatímco u konkurenční společnosti Sazka to prý loni bylo pět losů denně. Prodej stíracích losů Fortuna zahájila 16. května, Sazce chce od poloviny července konkurovat také číselnou loterií.

Průzkum mezi kupujícími, který pro Fortunu zpracovala agentura Stem/Mark, také odhalil, že 40 procent kupců si před tím jiné losy nikdy nekoupilo.

"Stírací losy už během prvního měsíce prodeje potvrdily náš předpoklad, že v Česku mají obrovský potenciál, který stávající tržní hráči nedokázali využít. Podle předpokladů jsme dokázali získat mladší generaci a zároveň jsme oslovili i velkou skupinu lidí, která o stírací losy doposud nejevila zájem," prohlásila marketingová ředitelka projektu Fortuna Loterie Lenka Janouchová.

Na distribuci stíracích losů Šťastná 7, Gól a Zlatá rybka se podílí kromě některých poboček Fortuny také řetězce Geco, Citi-Tabák a Žabka. Hlavní výhra je až dva miliony korun. Za první měsíc prodeje Fortuna na výhrách vyplatila téměř pět milionů .

Losy Šťastné sedmy mají náklad 500.000 kusů, jeden los stojí 20 korun, hlavní výhra je 500.000 . Losy Gól mají stejný náklad, cena činí 30 a vyhrát je možné až milion . Také Zlatá rybka má půlmilionový náklad, cena jednoho losu je 50 korun, hlavní výhra je dva miliony korun.

Kromě prodeje stíracích losů plánuje letos Fortuna v polovině července spustit také novou číselnou loterii Fortuna Lotto, jejíž týdenní tah čísel s jackpotem bude přímým konkurentem Sportky provozované Sazkou. Fortuna má pro sázení v číselné loterii smlouvu zatím na tisícovku prodejních míst, jejich počet by měl do jara příštího roku stoupnout na 3000.

Povolení k provozování číselných loterií dostala od ministerstva financí také společnost Synot Tip. Ta spuštění číselné loterie plánuje na září letošního roku. O licenci požádala také sázková společnost Chance a podle informací médií je mezi žadateli také další z hlavních hráčů na trhu kurzových sázek, společnost Tipsport.

Sázkové kanceláře tak zrychleně zareagovaly na dění okolo společnosti Sazka, která provozuje mimo jiné hry Sportka či Šťastných 10. Firma je od konce března v úpadku a od konce května v konkurzu, a to kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena.

(Zdroj: Fortuna, čtk, mediafax)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.11.2025
17:54Artur Gevorkyan a Andrej Bátovský o rekordních projektech, příležitostech pro akvizice, sázkách na defence sektor i burze, která posune firmu úplně jinam
17:20Kde jsou vlastně „standardní“ valuace a jak jsou na tom relativně k nim ty současné?
16:53Evropa může kompenzovat cla USA i bez nových smluv, tvrdí šéfka ECB
14:16Pozvánka na setkání s analytikem a makléřem Patrie ve středu 3. prosince v Praze
14:12Centrální banka nemusí být neomylná, ale musí být zodpovědná
12:30Perly týdne: Které akcie nejvíce těží z AI
11:21Dnes se může rozhodovat, jestli trhy vstoupí do korekce. Po veletoči na Wall Street padá i Evropa  
11:00Podnikatelská aktivita v eurozóně solidní, tempo brzdí průmysl
10:49Nové doporučení Patrie: Moneta atraktivní pro dividendy, prostor pro růst omezený  
10:35ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
10:03FRESH: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
9:04Rozbřesk: Smíšená data z trhu práce komplikují Fedu prosincové rozhodnutí
8:48Výhled Nvidie trhy nepřesvědčil, Goldmani hlásí nárůst shortů a brexit stál Británii až 240 mld. liber  
7:14Slok: Prosincový pokles sazeb by pro Fed byl těžký
20.11.2025
22:01Wall Street pod tlakem: volatilita zasáhla technologie i kryptoměny  
17:37AI a „dobrá deflace“ druhé průmyslové revoluce
16:16Během posledních 15 let došlo k výrazné změně ve fungování Fedu a schopnosti monitorovat jeho politiku
16:02Trh s luxusním zbožím příští rok vzroste o tří až pět procent, očekává Bain
15:08Americký trh práce přinesl v září po několika slabých měsících slušné zlepšení  
14:34Abbott koupí za 21 miliard dolarů výrobce testů na rakovinu Exact Sciences

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data