Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Singer (ČNB): Krize v Řecku ČR bezprostředně neohrožuje

Singer (ČNB): Krize v Řecku ČR bezprostředně neohrožuje

29.06.2011 16:07
Autor: ČTK

Současná dluhová krize v Řecku českou ekonomiku bezprostředně neohrožuje. Na konferenci v Londýně to řekl guvernér České národní banky Miroslav Singer. Zároveň upozornil, že Praha nemá důvod spěchat s obnovou rozhovorů o vstupu České republiky do eurozóny.

"Zcela jistě existují (ve východní Evropě) země, které bezprostředně nepociťují žádné dopady toho, co se nyní děje v Řecku. Jsme to my (Česká republika), jsou to Slováci a jsou to rovněž Poláci," podotkl šéf ČNB.

Měnovou politiku Singer nechtěl komentovat, na to je podle něj zatím brzy. Bankovní rada měla poslední schůzku k měnové politice minulý týden, kdy rozhodla, že základní úroková sazba zůstane na historickém minimu 0,75 procenta.

K otázce vstupu České republiky do eurozóny Singer řekl, že vážná debata na toto téma nezačne dřív než v roce 2013. Praha je v otázce načasování vstupu země do eurozóny v posledních letech velmi opatrná. Potíže, s nimiž se teď eurozóna potýká, zároveň snižují podporu vstupu ČR do eurozóny mezi českými občany.

Česká republika v roce 2004 vstoupila do Evropské unie a stejně jako další noví členové má povinnost po splnění konkrétních podmínek přijmout i jednotnou evropskou měnu euro. Žádným konkrétním datem vstupu ale ČR ani žádný další nový člen vázáni nejsou.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.07.2026
17:18Od Východoindických společností až po SpaceX „umožňující multiplanetární život“
15:42Goldman Sachs: Trend na akciích míří stále nahoru, poklesy jsou příležitostí k nákupu
13:20Investiční výhled na druhé pololetí: Zhodnocení první poloviny roku 2026  
11:33Perly týdne: Nutnost vládní kontroly nad AI a OpenAI jako bublina
10:47Pátek bez Ameriky přináší zklidnění, akcie převážně zelené  
9:00Rozbřesk: Proč Němci končí a Španělé jdou dál, aneb souvisí spolu ekonomická výkonnost a sportovní úspěch?
8:52Slabá data z trhu práce podpořila akcie, Tesla překvapila růstem a Trumpův tlak na Fed neustává  
6:15Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  
9:28Rozbřesk: Dosažení plánovaného schodku 310 mld. Kč není bez rizika
8:56OpenAI zvažuje podíl pro americkou vládu, KNDS odkládá IPO a SK Hynix prudce klesá  
6:08Kde hledat příležitosti ve druhé polovině roku? Deutsche Bank aktualizovala své tipy
01.07.2026
22:04Wall Street zahájila druhé pololetí opatrně: Technologie v červeném, trh táhly akcie Meta Platforms  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data