Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
CETV dokončila akvizici 100% podílu v Bontonfilm. Zaplatí za ni do 12,5 milionu dolarů

CETV dokončila akvizici 100% podílu v Bontonfilm. Zaplatí za ni do 12,5 milionu dolarů

30.06.2011 13:45, aktualizováno: 30.6. 14:16
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Mediální skupiny Central European Media Enterprises (CETV) oznámila, že dnes dokončila akvizici tuzemského Bontonfilmu s dohodnutou základní cenou 11 milionů dolarů. Prodávající stranou jsou společnosti Bancroft Private Equity a menšinoví akcionáři. CETV oznámila akvizici distributora filmových a televizních práv Bontonfilm a.s. v březnu, kdy k transakci uvedla, že jako podmínka jejího dokončení byl stanoven zůstatek na účtech Bontonfilmu k datu uzavření tranakce 36 mil. .

K hotovosti ve výši 11 milionů dolarů, kterou by prodávající měli obdržet před koncem roku 2011, CETV přidá dle dnešního upřesnění ještě nejvýše 1,5 milionu dolarů v závislosti na OIBDA Bontonfilmu za rok 2010.

Těsně tak bylo naplněno očekávání šéfa skupiny Adriana Sarbu, který avizoval dokončení transakce ve druhém kvartále roku. Šéf CETV uvedl, že společně s výsledky za druhé čtvrtletí roku poskytne konkrétní výhled hospodaření skupiny pro rok 2011.

CETV působí v oblasti médií a zábavy v šesti zemích střední a východní Evropy. Televizní stanice má v Bulharsku (bTV, bTV Cinema, bTV Comedy, Pro.bg a Ring.bg), Chorvatsku (Nova TV), Česku (TV Nova, Nova Cinema, Nova Sport a MTV Czech), Rumunsku (PRO TV, PRO TV International, Acasa, PRO Cinema, Sport.ro a MTV Romania), na Slovensku (TV Markíza a Doma) a ve Slovinsku (POP TV, Kanal A a POP Brio).

Bontonfilm v kinech exkluzivně zastupuje tradiční hollywoodská studia 20th Century Fox, Paramount, Universal a DreamWorks. Uvádí také filmy z dílny menších studií a nezávislých producentů a soustředí se na spolupráci s českými producenty. Na DVD a blu-ray discích Bontonfilm vydává snímky velkých hollywoodských studií.

Akcie CETV se obchodují na americkém trhu Nasdaq a na Burze cenných papírů Praha. Aktuálně v Praze obchodují se ztrátou 0,3 % na úrovni 337 Kč/akcie.

(Zdroj: CETV, Bloomberg, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.09.2025
17:46Jedna dobrá, jedna špatná zpráva…
17:17Doosan Škoda Power dodá do Temelína nové generátory za několik miliard korun
16:52Larry Ellison sesadil Elona Muska. Je nejbohatším člověkem na světě
16:20Evropská odpověď na SpaceX: Airbus, Thales a Leonardo připravují společný podnik
15:40Nebius chce dál expandovat, a tak si jde k investorům pro tři miliardy dolarů
14:50Traders Talk: Trhy čekají na inflační data, dolar oslabuje, zlato posiluje. Kde hledat příležitost?
14:40STEM: Voliči opozice by přidali na důchody, voliči koalice na vědu a výzkum
14:34Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS3006202306
13:59Obrana uzavřela smlouvu s Českou zbrojovkou na ruční zbraně až za 4,26 mld. Kč
13:23Jakub Blaha: Akcie Oraclu rostou o více než 30 procent díky obrovskému nárůstu budoucích zakázek  
12:55Novo Nordisk propustí 9 000 zaměstnanců, mění strategii a snižuje výhled zisku
11:51Von der Leyenová: Dohoda s USA je nejlepší možná, čelíme nižším clům než ostatní
11:41Polsko je nejblíže k ozbrojenému konfliktu od druhé světové války, uvedl premiér po sestřelení ruských dronů
11:08Akcie před statistikami o cenách rostou, ale opatrnost je znát  
10:45Footshop letos v prvním pololetí navýšil tržby o 38 pct na 891 milionů korun
10:35Inflace v Česku v srpnu zpomalila z červencových 2,7 % na 2,5 %
10:00FRESH: Celní (ne)dohoda s USA a dopady na Česko s Janem Burešem a Dominikem Rusinkem  
9:49Akcie Oracle letí na historická maxima, firma šokovala svým výhledem v cloudové divizi  
8:51Výsledky KARO, masivní škrty v Novo Nordisk a novinky od Applu. Futures jsou v zeleném  
8:50KARO Leather rekordně roste. Proběhne navýšení free floatu i postupný odkup vlastních akcií

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - PPI, y/y