Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nezaměstnanost v eurozóně i v EU v květnu stagnovala

Nezaměstnanost v eurozóně i v EU v květnu stagnovala

01.07.2011 11:22
Autor: ČTK

Míra nezaměstnanosti v eurozóně i v celé Evropské unii v květnu stagnovala. V zemích platících evropskou jednotnou měnou činila 9,9 procenta, v celé evropské sedmadvacítce pak 9,3 procenta. Novináře o tom dnes informoval Eurostat.

Ve stejném období loňského roku se nezaměstnanost v eurozóně držela kolem rekordních úrovní a činila 10,2 procenta. V celé Evropské unii pak byla 9,7 procenta.

Bez práce bylo v celé unii v květnu celkem 22,4 milionu lidí, z toho asi 15,5 milionu v eurozóně. Počet nezaměstnaných v měnové unii v květnu ve srovnání s předchozím měsícem vzrostl o 16.000, v celé EU pak naopak klesl o 5000. V meziročním srovnání se počet lidí bez práce propadl i v eurozóně i v Evropské unii. V celé unii o 904.000 a v eurozóně o 551.000.

Nejméně nezaměstnaných má Nizozemsko, kde míra nezaměstnanosti činí 4,2 procenta. Velmi málo jich ale je i v Rakousku (4,3 procenta) a Lucembursku (4,5 procenta). Nejvyšší nezaměstnanost již tradičně panuje ve Španělsku, kde v květnu dosáhla 20,9 procenta, na pomyslném druhém místě se drží Litva (16,3 procenta) a na třetím Lotyšsko (16,2 procenta).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.01.2026
23:11Zisk Tesly se loni propadl téměř o polovinu, firma investuje do xAI
22:55Akcie Microsoftu po vyšších než očekávaných výdajích klesají o pět procent
22:41Meta doručila silné výsledky i výhled, akcie letí prudce nahoru
22:30Fed sazby nemění a chce nechat promluvit data
22:02Trhy kolísaly, protože Powell naznačil pauzu Fedu  
20:38Fed ponechal sazby beze změny, americký trh práce se stabilizuje
17:14Rok pádu americké výjimečnosti
16:04Německá vláda zhoršila odhad letošního růstu hospodářství na jedno procento
15:30Úspěšný den čipařů posílá akcie v celém sektoru nahoru
14:53Policie zasáhla v Deutsche Bank kvůli podezření z praní peněz spojeném s ruským oligarchou
14:44Woodová: Obrovské příležitosti pro Teslu, bitcoin se stane uchovatelem hodnoty
13:18LVMH (-7 %) zklamala výsledky i výhledem. Luxusní sektor čeká delší útlum
12:31Analytický radar: Tabák bez růstového příběhu, Erste má Polsko v ceně, KB stagnuje a Moneta je už drahá
12:00Jakub Blaha: ASML trhá rekordy. Umělá inteligence žene poptávku, ale prodeje v Číně mají oslabit  
11:38Korejský akciový trh přeskakuje německý a stává se desátým největším na světě
11:31Trump vítá slabý dolar. Měna padá na čtyřleté minimum a trhy znejistěly
11:25Trump přitížil dolaru a nasměřoval poptávku zpět do drahých kovů. Technologie naladilo ASML  
9:24ASML hlásí rekordní objednávky, zvažuje zrušení 1 700 míst a oznamuje další buyback  
9:19SpaceX plánuje IPO na červen. Od investorů chce získat 50 miliard dolarů při valuaci 1,5 bilionu
8:50Rozbřesk: Viceguvernér Frait otevírá prostor pro další pokles úrokových sazeb

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba