Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Obchodování po dvoudenní pauze větší pohyb pražskému indexu nepřineslo, ČEZ (+2,5 %) otočil směr

Obchodování po dvoudenní pauze větší pohyb pražskému indexu nepřineslo, ČEZ (+2,5 %) otočil směr

07.07.2011 17:05
Autor: Josef Kohout

Pražská burza po dvoudenní pauze zakončila čtvrteční obchodování beze změn a to v rámci celého indexu, který tak zůstal u 1230bodů. Při bližším pohledu na jednotlivé tituly byla však situace o něco zajímavější.

Nákupní objednávky proudily od otevření trhu do akcií ČEZu. Titul se tak z pondělního prodejního tlaku velice rychle zotavil a v závěru seance se dokonce obchodoval u 875 Kč, zakončil tak se ziskem 2,5 %. V opačném směru šlo však NWR, které prodejci stlačili až na závěrečných 243,5 Kč s 1,4% ztrátou. Téměř bez obchodu prošel seancí Unipetrol.

Bankovní zástupci končili shodně v záporném teritoriu. Komerční banka obchodovala u 4065 Kkč a utrpěla tak pouze mírnou ztrátu. Rakouská Erste Bank na lokálním trhu propadla o 1,4 % a končila na 874 Kkč. Na primárním trhu ve Vídni si však po včerejším více jak 3% propadu, kdy se v přepočtu obchodovala i u 850 Kč, připsala více jak 1% zisk.
 

Mírně nepříznivé zprávy se dnes dočkala telekomunikační společnost Telefónica O2, když Evropská komise včera ohlásila plán na snížení poplatků za roaming na polovinu do roku 2015. Zpráva znamená negativní tlak na ziskovost telekomunikačních společností a Telefónica O2 proto dnes mírně ztrácela. Analytici však upozorňují, že příjmy z roamingu tvoří v segmentu mobilní telefonie jen 5 % tržeb společnosti. Zbytek trhu prošel seancí za minimálního zájmu zahraničních hráčů.

Objem obchodů ve SPADu za dnešní den je 1,417 mld. . Průměrný objem obchodů za poslední rok je 1,270 mld. .


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.05.2026
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
8:50Írán hlásí pokrok v jednáních, Trump doma čelí tlaku a Warsh se dnes ujme vedení Fedu  
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026
17:10Zastaví dluhopisové trhy akciovou rally?
17:00Primoco UAV SE: Vnitřní informace
15:43UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o páté výplatě úrokového výnosu
15:10Braňo Soták: Nvidia doručila další várka superlativů, vůči AI cyklu zůstáváme optimisty  
14:02K většímu ústupu od dolaru ve světových rezervách ve skutečnosti nedocházelo
12:34EK zhoršila výhled růstu ekonomiky EU kvůli konfliktu na Blízkém východě
12:02Doosan Škoda Power: slabší tržby zastínil rekordní backlog a vyšší ziskovost
11:57Překvapivě klidná Nvidia a nové naděje na otevření Hormuzu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y
8:00DE - HDP, q/q
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university