Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha při volatilní seanci uhájila zisky, denním vítězem KB

Praha při volatilní seanci uhájila zisky, denním vítězem KB

06.09.2011 16:44
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Pražská burza, která dnes po včerejších problémech otevřela přesně dle harmonogramu, opět zažila volatilní seanci. Prvotní pokles, způsobený zejména nestabilitou asijských burz, byl rychle vystřídán růstem po překvapivé a velmi agresivní intervenci centrální banky Švýcarska, která vyrazila do boje proti posilujícímu franku.

Index PX dosáhl dnešního maxima na 985,90 bodech krátce po poledni, od té doby však v souvislosti s oslabujícími futures ve Spojených státech ztrácel. I tak se indexu podařilo uhájit mírné zisky, jeho závěr byl na 970,8 bodech (+0,3%).

V rámci závěrečné aukce se zobchodoval relativně slušný objem v akciích ČEZ, kterých majitele vyměnilo za téměř sto milionů . Energetika po závěru trhu oznámila odstávku druhého bloku JETE na celkem 9 dní za účelem preventivní opravy. Telefonica O2 byla na polovině tohoto objemu, třetí v pořadí pak byla Komerční banka s necelými 30 miliony korun.

Na Komerční banku a také VIG dnes dorazila analytická doporučení. Goldman Sachs aktualizovala výhled ziskovosti KB do roku 2013, v němž uvedla jako potenciální rizika šíření dluhové krize v Evropě a napětí kolem mateřské Societe Generale (finanční zdraví, rating Francie) a úprava pohledu vyústila ve snížení cílové ceny na 4132 z 4347 při ponechaném doporučení "buy/neutral". U VIGu pak analytici Barclays snížili cílovou cenu na 43,7 EUR (1071 Kč) ze 45 EUR při ponechaném doporučení "koupit".

Stabilní je i dále akcie Philip Morris ČR, která se vytrvale drží hladiny 10600-10800Kč a v současném volatilním prostředí jde o jednu z mála kotev na pražském trhu.

Sněmovna dnes podle očekávání definitivně schválila Senátem vrácenou novelu loterijního zákona, která zpřísňuje regulaci loterií a dalších druhů hazardu. Obcím dává právo vyhláškami regulovat místa i čas provozování heren. Nově se sjednotí odvody z výnosů hazardu z dosavadních čtyř sazeb na jednu - dvacetiprocentní.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.11.2025
22:03Negativní nálada na Wall Street: trh vyčkává na výsledky Nvidia, downngraded u akcií Amazonu či Microsoftu  
17:35PODCAST Týdenní výhled: Nvidia pod drobnohledem, trhy zůstávají nervózní  
17:16Valuace a desetiletá návratnost amerických akcií: tentokrát jinak?
16:57Anthropic uzavřel dohodu s Nvidií a Microsoftem. Koupí kapacitu Azure za 30 miliard dolarů
15:49Bank of America: Nízké pozice na hotovosti spouští varování pro akciové trhy  
14:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2821764326, XS2821774390 a XS2406886973
14:28CEO Alphabetu: Žádná společnost není proti prasknutí AI bubliny imunní
12:16Amazon a Microsoft čelí vyšetřování Evropské komise. Hrozí jim přísnější regulace
12:02V Evropě pokračuje akciový výprodej, futures však naznačují odpolední zklidnění  
10:29Japonské trhy pod tlakem. Napětí s Čínou, výprodej na AI i obavy o domácí finance  
10:15Ceny průmyslových výrobců klesají devátý měsíc. Zemědělství a služby zdražují
9:23AkzoNobel a Axalta se spojují. Vzniká lídr s hodnotou 25 miliard USD
8:58Rozbřesk: Proč rostoucí nezaměstnanost zatím nebrzdí mzdovou dynamiku?
8:56Globální trhy v červených číslech, Bitcoin i AI tituly pod tlakem a Novo Nordisk zahajuje cenovou válku s Eli Lilly  
6:04Očekávaní jsou vysoká. Investoři vyhlížejí středeční výsledky Nvidie
17.11.2025
17:11Goldman Sachs nově čeká, že akcie v následujících 10 letech vynesou 7,7 procenta ročně
15:35J&J koupí vývojáře léků na rakovinu Halda Therapeutics za 3,05 miliardy dolarů
15:08Rozmach AI vyvolává nedostatek levných paměťových čipů
13:01Evropská komise zlepšila odhad růstu české i unijní ekonomiky
10:27EPH a TotalEnergies zakládají společný podnik za 10,6 miliardy eur

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:10USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m