Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
SABMiller se dohodl na koupi australské Foster's, přistoupil na vyšší cenu

SABMiller se dohodl na koupi australské Foster's, přistoupil na vyšší cenu

21.09.2011 12:43
Autor: Redakce, Patria.cz

Globální pivovarnická skupina SABMiller (2211,5 GBp, -0,43%), objemem produkce druhá největší na světě, se dnes dohodla na převzetí australského konkurenta Foster's Group za zvýšenou cenu 9,9 miliardy australských dolarů (AUD). Vlastník Plzeňského Prazdroje se touto transakcí stane jedničkou na australském trhu piva.

SABMiller tak zaplatí 5,10 AUD za každou akcii Foster’s. Částka, na které se nakonec společnosti dohodly, je o 2,8 procenta vyšší než původní nabídka. SABMiller předložil už v červnu nabídku na převzetí Foster's za 9,5 miliardy AUD. Vedení australské firmy ji však odmítlo s tím, že je příliš nízká. SABMiller v polovině srpna předložil tutéž nabídku přímo akcionářům, nakonec však přistoupil na zvýšení ceny.

"Jsme rádi, že jsme dosáhli (s vedením Foster's) dohody o doporučené transakci, která bude takto předložena akcionářům Foster's," uvedl ve firemním sdělení šéf SABMiller Graham Mackay. Firma dodala, že transakce je součástí její strategie globálního oživení aktivit, které obohatí její operace na rozvojových trzích Afriky, Latinské Ameriky a východní Evropy.

Pod křídly společnosti se sídlem v Londýně se nyní ocitnou pospolu dosavadní značky skupiny jako Miller Lite, Peroni, Grolsch nebo Pilsner Urquell se značkami Victoria Bitter, Pure Blonde a Cascade, které vyrábí Foster's. Převzetí Foster's je ve světovém pivovarnictví největší transakcí od roku 2008, kdy belgická skupina InBev zaplatila zhruba 52 miliard dolarů za amerického rivala Anheuser-Busch .

(Zdroj: čtk, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.03.2026
12:25ČNB může ropný šok přečkat bez zvyšování sazeb, myslí si člen rady Kubíček  
12:18Von der Leyenová: EU musí modernizovat ETS a snížit ceny energií. Návrat k ruským zdrojům by ale byl chybou
12:14Očekávání před výsledky ČEZ: Nižší ceny elektřiny stlačí zisk, klíčový bude výhled  
11:52Nadšení vyprchalo a akcie klesají, přestože ropa zůstává pod stovkou  
11:01Zisk majitele obchodů s oděvy Zara byl loni rekordní, vzrostl o šest procent
10:37Oracle překvapil silnými výsledky, zvýšil výhled a akcie v pre-marketu rostou o 10 %  
10:22Rheinmetall hlásí rekordní tržby i zisk a letos čeká zdvojnásobení zakázek. Trh přesto výsledky zklamaly
10:04Nintendo má nový hit. Herní simulace života Pokémonů je horkým zbožím, akcie prudce rostou
8:52ČEZ zítra oznámí výsledky, IEA navrhuje rekordní uvolnění rezerv a Oracle pohání tržby z AI  
8:47Rozbřesk: Koruna se zasekla v okolí 24,40 EUR/CZK, americká únorová inflace ve stínu ropy
8:43Footshop a.s.: Vnitřní informace - Neauditované předbežné finanční výsledky za rok 2025 a guidance na rok 2026
7:49GEVORKYAN zrychluje růst díky novým projektům i akvizicím. Tržby a EBITDA přidávají dvouciferným tempem
6:07Kashkari: Inflace a trh práce jsou nyní ve svém vlivu na monetární politiku v rovnováze. Uvidí se, co udělá konflikt a ceny ropy
10.03.2026
21:05Wall Street při pokračující nejistotě kolem Íránu nenavázala na včerejší euforii  
17:53Komisař pro energetiku doporučil zemím EU snížit daně z energií
16:45Před sociálním inženýrstvím by měl dobře fungovat samotný základ
14:49Španělská dcera CSG je pro podezření ze zapojení v korupční kauze na černé listině agentury NATO
12:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS3006202306
12:25Euforie na trzích - TACO opět funguje. Co na to Írán?  
12:11Konflikt s Íránem může podle Trumpa brzy skončit. Hormuz ale zůstává uzavřený  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:30USA - CPI, y/y