Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vláda prosadila omezení stavebního spoření. Našla prý také recept na další obstrukce

Vláda prosadila omezení stavebního spoření. Našla prý také recept na další obstrukce

04.11.2011 8:26, aktualizováno: 4.11. 9:39
Autor: mediafax

Aktualizováno

Nečasově vládě se podařilo po dvou dnech a dvou nocích vyplněných obstrukcemi ze strany opozice prosadit novelu zákona o stavebním spoření, kterou dolní parlamentní komoře vrátil Senát. Strany vládní koalice navíc prosadily, aby se o dalších 14 zákonech diskutovalo naráz a omezily se tak obstrukce.

Od nového roku bude mít klient stavební spořitelny nárok na státní podporu maximálně dva tisíce korun a úroky budou daněné 15procentní sazbou. Poslanecká sněmovna novinku schválila 109 hlasy koaličních poslanců, proti novele se postavilo 73 poslanců z opozičních řad.

Vládní koalice během čtvrtečního dne prosadila, aby se o dalších 14 zákonech diskutovalo naráz. Poslanci mohou vystoupit dvakrát po deseti minutách v celé sloučené rozpravě. Opozice by tedy mohla řečnit zhruba 25 hodin. Pokud by mohli opoziční poslanci mluvit 20 minut ke každému ze 14 bodů, projevy by mohly zabrat více než dva týdny

Strany vládní koalice tímto způsobem chtějí zabránit obstrukcím, které od úterý paralyzují jednání Poslanecké sněmovny. ČSSD ale hrozí ústavní stížností, protože se tím podle nich omezují práva poslanců. Zajedno je s nimi i KSČM. Šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka prohlásil, že proti postupu protestuje. Avizoval, že se sociální demokraté obrátí se stížností na Ústavní soud.

Právě kvůli omezení možnosti vystupovat se strhla ve čtvrtek večer ve sněmovně ostrá, hodinu trvající hádka. Další ataky přerušil až návrh předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury, aby se schůze přerušila do pátečních 9.00, sněmovna s jeho návrhem souhlasila.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.03.2026
17:29Jak si stojí dolar ve světle úrokových diferenciálů? A co s nimi udělají ceny ropy?
16:16Pád CSG. Akcie na závěr týdne výrazně oslabují a už jsou pod IPO cenou
15:03Macquarie: Ropa může vystřelit až na 200 USD za barel, pokud se válka protáhne do června
13:39Když smícháte Jack Daniel's a Jameson. Lihovarničtí giganti jednají o fúzi
12:02Perly týdne: Ropa dlouhodobě k 80 dolarům za barel, žádná alternativa k americké měně
11:50Velká nejistota trvá, rostoucí ropa a výnosy tlačí akcie do červeného  
11:03Výnosy z reklamy v ChatGPT v celoročním přepočtu překonaly 100 milionů dolarů
10:24Tvůrce Claude zvažuje říjnové IPO. Anthropic má podporu gigantů a zatím valuaci 380 miliard
8:53Rozbřesk: Trump opět posouvá ultimátum, úleva na trzích však bude pravděpodobně dočasná
8:41Trump opět vycouval z útoků na Írán. Futures rostou, ale dluhopisové trhy jsou nadále opatrné  
6:06Backwardace na trhu s ropou: krátkodobé kontrakty jsou dražší než ty s pozdějším dodáním
26.03.2026
17:55Od poloviny roku zase oslabování dolaru?
16:11Trh pod klíčovými průměry. Technická analýza S&P 500 zatím příliš optimismu nenabízí  
14:43Paměťový sektor koriguje raketový růst. TurboQuant od Googlu potřebuje až šestkrát méně paměti k provozu AI
13:13Forexové poučení z krizového vývoje v Íránu  
12:38OECD snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny, zlepšila výhled pro USA
12:31Investice do AI vyvažují ekonomické dopady války, ale představují i riziko
11:26Po růstu se dnes trhy opět zhouply níž, Írán tlumí nadšení  
10:26Írán chce zpoplatnit cestu Hormuzským průlivem
10:23ČEZ, a.s.: Novým členem představenstva zvolen Ondřej Landa

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Carnival Corp (02/26 Q1, Bef-mkt)
15:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university