Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa před setkáním Merkelová-Sarkozy stagnuje na pátečních hodnotách, výrazněji oslabují pouze německé akcie. DAX -0,5 %

Evropa před setkáním Merkelová-Sarkozy stagnuje na pátečních hodnotách, výrazněji oslabují pouze německé akcie. DAX -0,5 %

09.01.2012 10:43
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Evropské akciové trhy se v novém týdnu pohybují kolem svých pátečních závěrečných hodnot, když rozhodujícím momentem pro další směřování všech indexů bude dnešní setkání německé kancléřky Merkelové a francouzského prezidenta Sarkozyho. Na schůzce by se mělo především řešit, jakým způsobem dojde k realizaci výsledků z posledního summitu.

Ve ztrátě jsou zejména akcie farmaceutických společností, když britská GlaxoSmithKline (1458,25 GBp, -2,61%) oslabuje o 2,7 % a například německá Freseniues Medical o 0,7 %. V případě bank se pohybují v zelených číslech především italské banky, pouze Unicredit pokračuje ve ztrátách a oslabuje o rovné procento. Německé bankovní domy Deutsche Bank (26,6 EUR, -1,48%) a Commerzbank (1,2 EUR, -2,37%) ztrácejí 1,4 % resp. 1,9 %. Celoevropský Euro Stoxx 50, britský FTSE 100 i francouzský CAC 40 se pohybují s červenou nulou na závěrečných hodnotách z minulého týdne, když pouze německý DAX oslabuje o 0,5 %. Euro naopak posiluje o 0,3 % na hladinu 1,275.

- BMW (55,72 EUR, 0,31%): Automobilka v roce 2011 prodala 1,67 mil. vozidel, což je 14,2 % více než před rokem a nejlepší výsledek v historii.

- VW (109,83 EUR, -0,80%): Společnost má v plánu v letošním roce prodat ve Spojených státech 500 tis. vozidel a poprvé v 39 letech tak překonat hranici půl milionu prodaných aut.

- Air France: Počet přepravených pasažérů se v prosinci zvýšil o 7,5 %, objem přepraveného nákladu naopak poklesl o 0,3 %.

- Axa (9,8 EUR, -0,03%): Společnost navýšila o 2,5 mld. EUR fond pro investice do rozvoje kancelářských a nákupních center po celé Evropě.

- Eni (16,41 EUR, 0,40%): Národní íránská ropná společnost popřela, že by společnosti dlužila nějaké peníze za přepravu.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.11.2025
14:52Ambiciózní Musk a raná fáze AI cyklu
9:55Víkendář: Vysoká inflace posledních let a „nadřazenost“ jejího cílování
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné
11:36UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
11:16Akcie se dostaly pod tlak obav z Fedu a valuací  
11:01Britská rozpočtová nejistota: Reevesová ustupuje od daňových plánů, trhy reagují výprodejem
10:51MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu mimořádné dividendy 4 Kč na akcii
10:49Moneta schválila vyplacení mimořádné dividendy 4 koruny na akcii
10:32Bitcoin padá pod 97 tisíc USD. Nucené likvidace za miliardu dolarů
10:04Amazon s Microsoftem jdou proti Nvidii. Podporují zákon omezující vývoz čipů do Číny
9:54Siemens Energy zvyšuje projekce díky AI a silné poptávce, akcie přidaly přes 12 %
8:58Rozbřesk: Evropský průmysl v kladných číslech, výkony jsou však velmi váhavé
8:49CZG a Moneta svolávají valnou hromadu, Evropa tlačí na Google a bitcoin propadl pod 100 000 dolarů  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data