Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa snížené ratingy očekávala, akcie dnes stagnují, Daimler +3 %

Evropa snížené ratingy očekávala, akcie dnes stagnují, Daimler +3 %

16.01.2012 12:51

Snížení ratingu pro sadu evropských zemí agenturou S&P se dnes ukázalo, jako očekávané a již započtené do tržních cen. Evropské akcie velmi rychle umazaly ranní ztráty a nyní se obchodují zpět na páteční hodnotě. Objem obchodování je umírněný tím, že dnes zůstanou uzavřené americké trhy, které oslaví den Martina Luthera Kinga. Eurodolar si také vybral největší ztráty již v pátek, dnes opakovaně odolává hodnotě 1,264 USD/EUR a klesá jen minimálně.

Negativní reakce doznívá na francouzských bankách. Francie, spolu s Rakouskem, totiž přišla o nejvyšší rating AAA a agentura ji vyřadila ze skupiny VIP zemí, kde nadále ponechala například Německo. Zatím pod páteční hodnotou se tak obchodují akcie Societe Generale, BNP Paribas i Credit Agricole. K nim se přidává také rakouská Erste Bank, která se obchoduje i na pražské burze a na lokálním trhu roste jen kvůli tomu, že dohání páteční rakouskou závěrečnou aukci. Francouzský prezident Sarkozy je dnes na plánované schůzce se španělským premiérem Rajoyem a hlavní diskutované body představí při telekonferenci v 15:30. V průměru klesají evropské banky jen o 0,4 %, když například německá Commerzbank roste o 0,5 %.

Silným růstem naopak otevírají týden evropské automobilky. Goldman Sachs rozdával v sektoru nákupní doporučení a ten tak roste o 2 %. Podle analytiků je odvětví dobře připraveno na zpomalení globálního růstu a ten již je dokonce započítán v kurzech společností. Celý sektor táhnou akcie italského Fiat se 4,4% a německého Daimleru s 3% ziskem. Oba výrobci mají nově nákupní doporučení od analytiků Goldman Sachs. Německý DAX i díky automobilkám roste o 0,4 %. Francouzský CAC stagnuje na páteční hodnotě a FTSE klesá o 0,1 %.



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.04.2026
10:11Víkendář: Jak na pokles cen bydlení
24.04.2026
22:06Americké akciové indexy uzavírají týden na nových maximech  
17:25Nejoptimističtější korekce v historii trhů a posun tam, kde jsme byli
16:54J&T Global Finance XV., s.r.o.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
16:35Průlomové ETF: Pro českého investora je rozhodující zisk v korunách, říká šéf Patrie Podpiera
16:27ČEZ a Rolls-Royce SMR uzavřely dohodu na přípravu vývoje modulárních reaktorů
15:50Morgan Stanley: AI by mohla pomoci snížit náklady na vývoj videoher téměř o polovinu
15:31Souboj pilulek: Foundayo od Eli Lilly v prodejích zatím za Wegovy od Novo Nordisku zaostává
14:25Kanadský AI start-up Cohere se dohodl na koupi německého protějšku Aleph Alpha
14:02Perly týdne: Jaký bude Fed za Warshe a Apple za Ternuse
12:22Rozdělení ČEZ: Dcera pro prodej, distribuci či GasNet vznikne v úvodu 2027 a soustředí polovinu zisku EBITDA
11:36Po poklesu budou polovodiče táhnout trhy vzhůru  
11:25Zmrtvýchvstání Intelu: Akcie letos narostly o 80 procent a příběh nekončí  
9:49Moneta doručila silný úrokový výnos, optimismus ale již je v ceně započítán  
8:51ČEZ jedná o změnách struktury, Moneta bez dividendy i překvapení a Meta a Microsoft propouštějí  
8:45MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. čtvrtletí 2026 vzrostl na 1,6 mld. Kč
8:40Komerční banka, a.s.: Oznámení o přijatých usneseních z jednání Valné hromady
8:29J&T FINANCE GROUP SE: Výroční zpráva za rok 2025
7:57Moneta zahájila rok silnými výsledky a splnila očekávání trhu
23.04.2026
22:01Zámořské indexy po maximech ztrácely  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data