Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Dopad současného dění na pražskou burzu - NWR jednou ze tří nejzajímavějších akcií pro rok 2012 (video)

17.01.2012 14:53
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Evropské trhy se zjevně se sníženým ratingem od agentury Standard & Poor's vypořádaly velmi dobře. Důvodem bylo pravděpodobně načasování tohoto snížení a včerejší přestávka v obchodování v USA. Dnes trhy podpořil slušný výsledek německého indexu ZEW pro leden, jehož růst na -21,6 bodu překonal i ta nejoptimističtější očekávání. Na pražskou burzu má tato zpráva nicméně spíše omezený vliv, beneficientem se zdá být Erste Bank, která se blíží k hladině 350 Kč.

Dnes dopoledne oznámila investiční banka Morgan Stanley snížení cílové ceny pro titul NWR - nová cena odpovídá po přepočtu úrovni 230 Kč za akcii. Přestože odhad Patrie je pro tento rok ještě nižší, zůstává akcie NWR jedním ze tří nejzajímavějších domácích titulů pro rok 2012. Více sledujte v následujícím videokomentáři Petra Žabži, makléře Patria Direct.



Upozornění: Prosíme přečtěte si Podmínky užívání www stránek Patria Online a Investiční disclaimer.


Váš názor
  • NWR bude tragédie
    17.01.2012 15:16

    NWR bude jednou z největších tragédií r 2012. Důvod jsme si zde napsali asi 30x. Director E.ONu p. Guandalini Julian byl osobně přítomen při úspěšných testech E-CAT v Bologni v říjnu 2011. A pořád budeme hrát ten tyátr, že jako nikdo o ničem nic neví.
    Detective
    • Re: NWR bude tragédie
      17.01.2012 15:19

      Ty jseš komik :-))). Něco si o tom nastuduj na jakým principu to funuje a co je k tomu zapotřebí než tady začneš chytračit.
      tk69
Aktuální komentáře
31.03.2026
9:35Michal Strnad z CSG posílil kontrolu nad Tatrou. Jelínkův podíl koupil za více než 600 milionů korun
9:29Ifo: Íránský konflikt dopadá na německý průmysl. Největší hrozbou jsou ceny energií a logistika
9:22Rozbřesk: Íránský konflikt zvyšuje tlak na evropský automotive, sektor čelí zdražení vstupů i slabší poptávce
8:52Dnes vyjde zpřesněné HDP, Trump údajně uvažuje o ukončení války i bez volného Hormuzu a Fed má prostor jen pozorovat  
6:03Proč zlato i akcie obranných společností po propuknutí války oslabily?  
30.03.2026
22:02Wall Street zůstává pod tlakem: Energie nestačí, technologie táhly trh níže  
18:25Další (ne)recese a signály trhu práce
16:56PODCAST Týdenní výhled: Pozornost se přesouvá od inflace k reálné ekonomice  
15:59Íránské útoky na blízkovýchodní hutě způsobily šok na trhu s hliníkem
15:34SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu SAB Finance a.s
14:45MakroMixér s Liborem Jelenem o eskalaci konfliktu v Íránu, dražších energiích i dopadech na českou ekonomiku
14:40Primoco dodalo drony za 100 milionů Kč španělské Guardia Civil. Plánuje navýšit produkci až na 300 dronů ročně
11:48Dluhopisy se odrážejí ode dna. Investoři zaceňují rizika recese, výnosy klesají  
11:28Sázky na vyšší sazby ustupují, což svědčí akciím i dluhopisům  
10:28Rohan financing s.r.o.: Oznámení o změně emisních podmínek
10:25Rozbřesk: Situace v Íránu se dál dramatizuje, česká inflace se v březnu může vrátit nad dvě procenta
8:58J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
8:58Ropa kvůli Blízkému východu dál zdražuje
8:56Válka v Íránu dále eskaluje, ropa zpět nad 115 dolary a futures jsou smíšené  
6:09Průzkum Fidelity: Geopolitika zesiluje rostoucí rozdíly na rozvíjejících se trzích  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa