Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Optimismus v závěru týdne, Prahu táhnou banky, TO2 před výsledky +1,5 %

Optimismus v závěru týdne, Prahu táhnou banky, TO2 před výsledky +1,5 %

17.02.2012 10:14
Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

Úvod poslední obchodní seance tohoto týdne se v Praze nese v pozitivním duchu, když index PX roste o 1,3 %. Trhy jsou zelené v celém středoevropském regionu, když německý DAX aktuálně připisuje 0,7 %, rakouský ATX je výše o 1 %, polský WIG získává 1,3 % a maďarský BUX roste o 1,6 %. Po včerejším solidním růstu v USA se pozitivní sentiment investorů přelil i do Asie a Evropy, trhy táhne nahoru především optimismus ohledně řešení „řecké otázky“.

Největší pražská kapitalizace, společnost ČEZ (827,4 CZK, 1,09%), roste o rovné procento na 825 , když titulu kromě pozitivního sentimentu investorů pomáhá nahoru i mírné zvýšení cílové ceny od ING (6,86 EUR, 2,33%) z 850 na 855 při doporučení na stupni „koupit“. Nákupy tlumí pokračující vyšetřování protikorupční policie, která se zabývá historickými zakázkami ČEZu.

Tahounem trhu jsou tak především bankovní společnosti, které tím následují celý evropský sektor. Na KB (3680 CZK, 2,51%) vyprchala reakce spojená s nižší dividendou 160 CZK a průměrnými výsledky, která tlačila její akcie do ztrát. Dnes totiž rostou na 3670 korun, což byla úroveň před výsledky. Erste Bank (474 CZK, 1,50%) dnes pokračuje v růstu dokonce na 474 korun s denní změnou 2,5 %.


Těžební společnost NWR (155,4 CZK, 2,24%) připisuje solidní 2,5% zisky, když se titul aktuálně obchoduje za 155 . Po včerejším 2,8% poklesu se vracejí výše akcie Telefonica (370,8 CZK, 1,34%) O2. Společnost bude dnes ve 14 hodin reportovat výsledky. Ostře sledovaná bude především výše dividendy, která by mohla klesnout na 30 korun na akcii. Těsně před reportem výsledků jsou akcie TO2 o 1,4 % výše na 370 korunách.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.03.2026
9:3215 procent poprvé, podruhé … Zvýší Trump fakticky globální clo v tomto týdnu?
9:31Válka na Blízkém východě může vyvolat globální vlnu inflace
8:54Rozbřesk: Koruna pod tlakem silného dolaru a nižší inflace. Ropa jde nahoru, dolar opět sílí
8:44Asijské akcie pookřály, Anthropic znovu jedná s Pentagonem, evropské futures v záporu  
8:40Obrana, bydlení, kultura. Poslanci navrhují přesuny v rozpočtu za 240 miliard korun
6:03Goldman Sachs: V USA se na akciích začíná mnohem více rozlišovat, investoři budou dál rotovat směrem od nich
04.03.2026
22:00Silná makrodata podpořila hlavně technologické akcie; Bitcoin +8 %  
17:48Apple zlevňuje vstup do svého ekosystému. Nový MacBook Neo může změnit pravidla hry
17:43Na povrchu se zase tolik měnit nemusí, ale pod ním se to úplně převrátilo
17:06Lodní doprava Hormuzským průlivem se kvůli válce snížila o 90 procent
16:02S&P 500 testuje klíčové úrovně. Trh balancuje mezi odrazem a korekcí  
15:04Skupina CSG a Eurenco postaví na Slovensku továrnu na náplně do munice
14:20Blog ECB: AI bude možná pracovní místa vytvářet, než rušit. Prozatím
12:37AI dokáže předvídat 70 procent rozhodnutí správců aktiv, hodnota se ale skrývá ve zbytku
11:34Trhy přestávají panikařit kvůli Íránu a dopoledne se zvedají, napětí zůstává  
11:18Nejhorší den za půl století. Jihokorejský akciový index se propadl o 12 procent
11:10Slušný výhled, ale stejně pod odhady. Bayer nadále svazují soudy v USA
10:38Česká inflace poklesla kvůli potravinám
10:00Adidas zklamal výhledem. Akcie padají, investoři zůstávají nervózní
8:56Rozbřesk: Sníží NBP sazby v době, kdy ropa a plyn letí vzhůru a zlotý slábne?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.