Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa hledá směr, na schválený úvěr Řecku výrazněji reagují banky. BNP +2 %

Evropa hledá směr, na schválený úvěr Řecku výrazněji reagují banky. BNP +2 %

21.02.2012 10:44
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Na evropských akciových trzích převládl v úvodu obchodování tlak prodejců, kteří se rozhodli vybrat své zisky z posledních dní. Aktuálně se situace obrací a všechny hlavní indexy se pohybují se zelenou nulou na včerejších závěrečných hodnotách. Nejdůležitější zprávou dne je schválení další části finanční pomoci pro Řecko ve výši 130 mld. EUR a dohoda, že privátní sféra odepíše 53,5 % nominální hodnoty dluhů, což je přibližně 75 % faktické hodnoty. S tímto výsledkem ale trhy počítaly, a tak výraznější růst můžeme sledovat pouze v případě bank.

V bankovním sektoru rostou především francouzské tituly, když BNP Paribas (37,73 EUR, 1,51%) zpevňuje o 1,5 %, Societe Generale (24,49 EUR, 1,32%) o 0,9 % a Credit Agricole (5,3 EUR, 1,11%) o 0,6 %. Roste i další cyklický sektor, když v návaznosti na rostoucí ceny komodit posiluje celý sektor základních materiálů. V čele je společnost Petropavlovsk se ziskem 3,4 % nebo Vedanta (1417 GBp, 4,34%), která aktuálně posiluje o 3 %. Výrazněji z indexů roste německý DAX , který si připisuje 0,2 %. Širší celoevropský Stoxx 600, britský FTSE 100 i francouzský CAC 40 se pohybují kolem svých včerejších závěrečných hodnot. Euro aktuálně roste o 0,2 % na hladinu 1,326.

- TNT Express: Společnost ve 4Q hospodařila se ztrátou 173 mil. EUR při očekávaném zisku ve výši 14,4 mil. EUR.

- Fresenius: Firma v roce 2011 vykázala EBIT v souladu s očekáváním ve výši 2,08 mld. USD. V roce 2012 společnost předpokládá mírný nárůst čistého zisku na 1,3 mld. USD.

- Schindler: Čistý zisk se v minulém roce propadl na 611 mil. CHF ze 711 mil. CHF v předchozím roce.

- Wienerberger (9,33 EUR, -1,54%): Společnost ve svém fiskálním roce hospodařila se ziskem 9 mil. EUR a nedosáhla tak na očekávání na úrovni 11,8 mil. EUR.

- Generale de Sante: Firma v roce 2011 vykázala ztrátu 28,5 mil. EUR při předpokládaném zisku ve výši 35 mil. EUR.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.05.2026
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026
17:10Zastaví dluhopisové trhy akciovou rally?
17:00Primoco UAV SE: Vnitřní informace
15:43UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o páté výplatě úrokového výnosu
15:10Braňo Soták: Nvidia doručila další várka superlativů, vůči AI cyklu zůstáváme optimisty  
14:02K většímu ústupu od dolaru ve světových rezervách ve skutečnosti nedocházelo
12:34EK zhoršila výhled růstu ekonomiky EU kvůli konfliktu na Blízkém východě
12:02Doosan Škoda Power: slabší tržby zastínil rekordní backlog a vyšší ziskovost
11:57Překvapivě klidná Nvidia a nové naděje na otevření Hormuzu  
10:30SpaceX míří na burzu s rekordní valuací, odhaluje miliardové ztráty a upevňuje Muskův vliv  
9:02Výsledky Colt CZ podporují tezi o kvalitnější a stabilnější skupině  
8:44Rozbřesk: Spekulace na dohodu USA–Írán posunuly eurodolar výše
8:41Výsledky Nvidie či Coltu, SpaceX míří na burzu, evropské futures v červeném  
8:09Colt CZ hlásí rekordní čísla, čistý zisk stoupl o 37 procent
20.05.2026
22:49Nvidia svými výsledky nezklamala a dodala i silný výhled. Výrazně zvyšuje dividendu
22:04Americké akciové indexy posilují před výsledky Nvidie  
17:18Mimořádně silný růst americké ekonomiky v letošním roce?
16:56PPF vykázala loni čistý zisk 16,8 miliardy Kč, jde o meziroční pokles o 78%
15:13Dalio: Vzniká určitý systém čínského tributu, investuje se pro celý život
13:17Česko premiantem v Evropě, inflace byla v dubnu třetí nejnižší

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Počet nově zahájených staveb