Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Šéf Fortuny pro LN: V ČR i SK se nám offshorové provozovatele podařilo převálcovat, v Polsku to také půjde

    Šéf Fortuny pro LN: V ČR i SK se nám offshorové provozovatele podařilo převálcovat, v Polsku to také půjde

    05.03.2012 14:54
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Sázková kancelář Fortuna má velké plány na polském trhu, chce tam prorazit na poli online sázek. Zatímco celkový objem sázek Fortuně meziročně mírně vzrostl, online sportovnímu sázení se dařilo velmi slušně, když vyskočilo o třetinu, uvedl dnes deník LN.

    „Polský trh je pro nás podstatný. Poláci sice nesázejí tolik jako Češi, ale to je dáno hlavně tím, že sázení v Polsku je zatím zajišťováno jen místními offshorovými firmami,“ řekl LN generální ředitel Fortuny Wilf Walsh. Fortuna se rozhodla s těmito firmami utkat o trh. Má podle Walshe výhodu v tom, že jako zatím jediná získala licenci od polského ministerstva financí na online sázení.

    Co do online sázení, je Fortuna v Polsku jedničkou a rozjezd tohoto byznysu šel lépe, než společnost očekávala, uvedl finanční ředitel Fortuny Michal Vepřek v rozhovoru pro Patria.cz. Fortuna se hodlá nyní soustředit na domácí trhy v Česku, Slovensku a Polsku. „Potenciál polského trhu je ohromný a chceme si vybudovat velmi silnou pozici čísla 1 na polském internetu. Největší výzvou bude udržet stejná tempa růstu jako v minulých letech,“ řekl v únorovém rozhovoru Vepřek.

    „V Čechách i na Slovensku se nám offshorové provozovatele podařilo převálcovat, v Polsku to určitě půjde také,“ tvrdí Walsh. V Polsku se navíc bude konat evropský fotbalový šampionát, který by sám o sobě měl přispět ke zvýšení objemu přijatých sázek v letošním roce. Fotbal je totiž z hlediska objemu hlavním sázkovým produktem pro online zákazníky v regionu.

    Zatímco však v Česku a na Slovensku Fortuně počet přijatých sázek roste, v Polsku se meziročně propadl o zhruba jedenáct procent. „Polsko je hodně složitý trh a kurzové sázení,“ uvedl Marek Herman, šéf Asociace provozovatelů kurzových sázek.
     

    Z výsledků, které Fortuna zveřejnila, vyplývá, že jí celkové přijaté sázky vzrostly o 6,2 procenta na 409,3 milionu eur a výnosy společnosti stouply o 10,7 procenta na 89,8 milionu eur. Celkově však její čistý zisk za loňský rok klesl skoro o čtvrtinu na 13,3 milionu eur (zhruba 331 milionů korun). Může za to sedmimiliardová ztráta z rozjezdu nové loterie Loto. Na sázkách v této hře a za stírací losy Fortuna vybrala necelých deset milionů eur, z toho třetinu tvořily sázky z losů.

    Fortuna přesto věří, že se jí investice do Lota vrátí v prvním pololetí příštího roku. „Špatnou zprávou je pro nás to, že se Sazka vzpamatovala. Dobrou zprávou je to, že společně se Sazkou roste i celý loterijní trh,“ uvedl mimo jiné Walsh směrem k největšímu konkurentovi.

    (Zdroj: LN, čtk)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje
    17:03Budování AI železnic?
    15:20ServiceNow ukázala, že na AI už umí vydělávat. Investory potěšil růst i lepší výhled  
    15:11ECB podle očekávání nechala úroky beze změn, depozitní sazba je na 2,25 procenta

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    0:00Acerinox SA (06/26 Q2)
    0:00SLB Ltd (06/26 Q2, Bef-mkt)
    0:00Verizon Communications Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    0:00Volkswagen AG (06/26 Q2, Bef-mkt)
    13:00American Express Co (06/26 Q2)