Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Evropa dnes výrazně oslabila. Vlna výprodejů postihla především banky,  KBC i Unicredit -6 %

    Evropa dnes výrazně oslabila. Vlna výprodejů postihla především banky, KBC i Unicredit -6 %

    29.03.2012 17:48
    Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

    Evropské akciové trhy zakončily dnešní obchodování opět v červených číslech a oslabují tak již třetím dnem v řadě. Negativní náladu investorů prohloubily jak prohlášení agentury S&P , která předpokládá, že Řecko bude potřebovat další restrukturalizaci svého dluhu, tak dnes zveřejněná makrodata z Evropy i ze Spojených států. V Evropě nepotěšila čísla týkající se důvěry spotřebitelů v eurozóně a v USA pak data z trhu práce, kde byl vykázán vyšší počet týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, než se očekávalo. Do záporu v průběhu dnešní seance otočilo i euro, které oslabilo o 0,4 % na hladinu 1,326.

    Pod prodejním tlakem dnes byly v první řadě cyklické sektory v čele s bankami, které v průměru ztratily 1,5 %. Výrazné ztráty utrpěly především italské tituly, když dramatické výprodeje postihly tamní třetí největší banku Banca Monte dei Paschi, která oslabila o 10,5 % poté, co vykázala rekordní ztrátu. Z italských bank výrazně propadly i Banco Popolare se ztrátou 7,4 % nebo Unicredit, která dnes odepsala 5,7 %. Nedařilo se ani dalším významným bankám, když belgická KBC oslabila o 5,8 % a britská Barclays o 4,7 %.

    Vlna výprodejů postihla i automobilové výrobce, kde investoři prodávaly zejména akcie francouzského Peugeotu, jehož akcie propadly o 5,7 %. Z dalších titulů oslabily především německé prémiové značky, když Daimler ztratil 3,2 % a Porsche 3,1 %.

    Výsledky poznamenaly dnešní výkon švédské maloobchodní společnosti H&M, jejíž akcie oslabily o 5,1 %, což je nejvíce od srpna minulého roku, a to v návaznosti na zveřejněné výsledky, který byly výrazně pod odhady analytiků.

    Celoevropský Euro Stoxx 50 dnes ztratil 1,8 %, britský FTSE 100 1 %, francouzský CAC 40 1,4 % a německý DAX 1,5 %.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    28.08.2026
    18:07Je plánem čínský globální monopol?
    17:03Warsh jestřábím projevem zvýšil sázky na růst sazeb a potěšil trhy  
    16:50Bloomberg: Venezuela zvažuje odchod z ropného kartelu OPEC, který spoluzaložila
    16:06Rohlik.cz Finance II a.s. : Výroční zpráva společnosti
    16:04Bernstein: Ve světě je nový zdroj poptávky po kapitálu, probíhat bude postupný úpadek důvěryhodnosti amerických dluhopisů
    14:20Od května jsou akcie Alphabetu na ústupu. Skepsi vyvolaly odchody talentů, zpoždění nových modelů či rostoucí náklady
    12:21Braňo Soták: Po výtečné Nvidii nejsou čísla od Marvellu dost dobrá, akcie v premarketu padají o 8 %  
    12:16Advent a Stripe vzdaly snahu převzít za 53 miliard dolarů PayPal
    11:04Pozice akcií se před víkendem zhoršuje, Evropa jde ale vlastní cestou  
    10:47Perly týdne: Začátek konce Mag7?
    10:15Česká ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí o 1,9 procenta, ČSÚ snížil původní odhad
    9:57Nejbohatším Čechem je Strnad před Křetínským, oba výrazně zbohatli
    8:53Rozbřesk: Co bychom chtěli slyšet od šéfa Fedu v Jackson Hole a možná neuslyšíme
    8:27Venezuela možná opustí OPEC, Warsh vystoupí v Jackson Hole  
    6:05Evropa nemá plné zásobníky, s Asií se bude přetahovat o plyn. Cena se může vrátit nad 100 eur za MWh
    27.08.2026
    22:01Extrémně pozitivní den pro technologické tituly  
    17:04Co udělá s kurzem koruny a dalších měn umělá inteligence?
    15:15Umělá inteligence nemusí Salesforce zničit. Naopak, může nastartovat jeho další růstovou fázi  
    14:39OPEC+ ztrácí vliv na ropný trh, zavřený Hormuz mu ukusuje z tržního podílu
    13:20Braňo Soták: Výsledky Nvidie jsou přehlídkou superlativů. Co víc si přát?  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - HDP, q/q
    15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university