Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Obchodování s akciemi KITD bylo v Praze pozastaveno po růstu přes 20 %

Obchodování s akciemi KITD bylo v Praze pozastaveno po růstu přes 20 %

30.3.2012 16:09, aktualizováno: 30.3. 16:40
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

S akciemi technologické společnosti KIT digital bylo v Praze ve SPADu i KOBOSu v 15:53 na 15 minut pozastaveno obchodování po růstu o více jak 20 procent až nad 150,3 Kč po rally na spekulacích o možném převzetí ze strany silného tržního hráče. Obchodování bylo na pražské burze obnoveno v 16:08. Titul následně zkorigoval zisky a zakončil na českém trhu na 142 Kč.

Poté, co akcie KITD včera uzavřely pražské obchodování u úrovně 120 korun za akcii, se dnes posunuly až na metu 148 Kč/akcie, což jim v segmentu SPAD dává zhodnocení o 22,31 procenta. Dnešní pátek tak přináší zcela opačný vývoj tomu předchozímu, kdy akcie na zprávu o odchodu čtyř z ředitelů KIT digital reagovaly propadem titulu o 26 procent.

V pražském obchodování akcie KITD dnes postupně nabíraly na růstu, který krátce před zahájením obchodování na trhu Nasdaq dosahoval 20,66 % na 146 . Akcie KITD v průběhu včerejšího obchodování na americkém trhu Nasdaq posilovaly až o 14 procent a zakončily o 10,6 % výše na úrovni 7,20 USD/akcie po obnovených spekulacích o převzetí ze strany silného hráče. V následném prodlouženém obchodování titul posílil o dalších 2,36 % na hladinu 7,37 USD/akcie, což v přepočtu odpovídalo 136 korunám za akcii. V Praze dnes v úvodu titul zahájil skokovým růstem o více jak 11 % na 135 . Na Wall Street, kde premarket ukazoval na další růst titulu o 9 % k 7,80 USD, akcie KITD aktuálně rostou o více jak 10 % na 7,95 USD/akcie.

Analytik Roth, Richard Ingrassia, včera vydal zprávu, podle které probíhají zatím nezávazné rozhovory mezi managementem společnosti a uchazeči, přičemž jich je celá řada včetně silných jmen. Za potenciální zájemce označil například IBM (208,3 USD, 0,01%), Acccenture, Cisco (21,04 USD, 0,05%), Akamai, Arris, Harris, SeaChange, Booz Allen, Alcatel-Lucent (1,7 EUR, -1,05%) či Level 3. Za nejpravděpodobnější označuje převzetí ze strany private equity kapitálu. Roth na titulu drží nákupní doporučení a cílovou cenu 25 USD při průměru analytiků dle Bloomberg 18 USD.

Dnešní frenetické dění na akciích KITdigital přichází přesně týden po více než 26% propadu, který titulu v poslední seanci minulého týdne v Praze také přivodil 15minouté pozastavení obchodování. Propad tehdy spustila várka nových zpráva společnosti. Firma uvedla, že Kaleil Isaza Tuzman se stane předsedou představenstva na plný úvazek a již nebude generálním ředitelem společnosti, tím se prozatím stane Barak Bar-Cohen, který byl dosud výkonným ředitelem. Isaza Tuzman za důvod svého kroku označil potřebu soustředit se na důležité dění v nedávno vytvořené divizi společnosti posuzující nabídky na fúze a akvizice. Společnost dále uvedla, že Santo Politi, předseda výboru pro kompenzace a člen výboru pro fúze a akvizice společnosti, opustil představenstvo společnosti kvůli neshodám s dalšími členy ohledně aktivit společnosti. Rezignaci také oznámili Gavin Campion, Robin Smyth a Christopher Williams. Tato trojice prý však zůstala na svých vedoucích pozicích ve firmě a jejich odchod je podle zprávy součástí plánu nahradit část představenstva nezávislými členy.


Váš názor
  •  
    30.3.2012 16:37

    no, taky jsem to za těch 148 neprodal, dobrý no
    sid_cz
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data