Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
NWR: OKD dohodla s odbory 3% růst mezd plus odměny. Celkové náklady zůstanou stabilní

NWR: OKD dohodla s odbory 3% růst mezd plus odměny. Celkové náklady zůstanou stabilní

05.04.2012 18:02
Autor: Redakce, Patria.cz

Těžební skupina New World Resources oznámila, že OKD a odborům se podařilo najít shodu na nárůstu mezd. Celkové mzdové náklady po započtení odměn mají zůstat v zásadě stabilní proti roku 2011.

OKD dohodla s odbory, že základní mzdy efektivně od 1. dubna 2012 vzrostou o 3 procenta. K tomu, návazně na předchozí dohodu z roku 2011, dostanou zaměstnanci ekvivalent 14násobku průměrné denní mzdy jako odměnu na letní dovolenou a 16násobek průměrné denní mzdy jako odměnu na Vánoce.

Na základě této dohody NWR očekává, že celkové mzdové náklady pro rok 2012 zůstanou v zásadě stabilní vůči roku 2011 při vyjádření v , což je v souladu s očekáváním společnosti pro stabilní náklady těžebních aktivit.

Odboráři těžební firmy OKD již v pondělí odvolali stávkovou pohotovost, kterou vyhlásili 28. února. Minulý týden totiž odboráři v referendu nesehnali dostatek hlasů pro to, aby mohli stávku vyhlásit. Důvodem stávky měly tehdy být neshody s vedením OKD na nárůstu mezd. Pro stávku minulý týden hlasovalo přes 90 procent zaměstnanců, kteří k referendu přišli. Referenda se však zúčastnilo jen 47 procent pracovníků, přičemž pro vyhlášení stávky je potřeba, aby účast byla alespoň padesátiprocentní.



OKD je součástí těžební společnosti New World Resources (NWR) a je jediným producentem černého uhlí v zemi. Je největším zaměstnavatelem v regionu, má více než 13.000 vlastních zaměstnanců. Průměrná mzda ve firmě byla loni 36.498 korun, o rok dříve to bylo 34.447 korun. Pracovníci na šachtách si loni vydělali průměrně 35.123 korun měsíčně.

(Zdroj: NWR)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.11.2025
8:53Rozbřesk: Nepřesvědčivá data data o americké spotřebě ulehčují rozhodování Fedu
8:47Kofola snížila výhled, Google dohání AI konkurenci a spotřebitelská důvěra v USA padá  
8:20Stellantis varuje: Přísné emisní limity mohou zlomit evropský autoprůmysl
6:02Co udělá Fed v prosinci?
25.11.2025
22:00Wall Street si připsala třetí rally v řadě; Google jako nový konkurent Nvidie?  
17:44Kofola hlásí pokles tržeb kvůli počasí i cukrové dani. Snižuje výhled na rok 2025
16:33Čínská současnost a poučení pro ostatní
14:59Tykačova skupina Sev.en údajně v lednu 2027 uzavře své uhelné elektrárny
14:10Alphabet míří za čtyřbilionovou tržní hodnotou
13:43Po včerejším propadu svítá naděje: Amycretin od Novo Nordisk hlásí slibné výsledky pro diabetiky i na hubnutí
12:22Evropa se včerejším americkým růstem neinspiruje, obchoduje s malými změnami  
12:05Alibaba překonala odhady tržeb, růst cloudové divize zrychluje
12:01Výsledková sezóna v USA: Nejsilnější růst tržeb od roku 2022 a čtvrtý kvartál v řadě s dvouciferným růstem zisků  
11:45Prodeje aut v EU čtvrtý měsíc po sobě rostou, do října meziročně o 1,4 procenta
10:27Dominance Nvidie v ohrožení? O čipy Googlu má zájem Meta
9:04Rozbřesk: Koruna sleduje vývoj za hranicemi, dolar drží pozice navzdory holubičí rétorice Fedu
9:02Doosan Škoda Power poklesly tržby i zisk, podepsala ale nejvýznamnější zakázku za poslední dekádu
9:00Amazon plánuje posílit AI infrastrukturu pro vládu USA za 50 miliard dolarů
8:43Americké akcie ožily, Doosanu klesly tržby i zisk, evropské futures jsou smíšené  
6:07AI tituly ztrácí dech. Technický ukazatel naznačuje u těchto akcií šanci na obrat

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago