Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Intel v 1Q předčil očekávání a potvrdil výhled. Expanduje na trh smartphonů

Intel v 1Q předčil očekávání a potvrdil výhled. Expanduje na trh smartphonů

18.04.2012 8:38
Autor: Redakce, Patria.cz

Čistý zisk amerického výrobce počítačových čipů Intel v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhl 2,7 miliardy dolarů či 53 centů na akcii a překonal očekávání trhu 51c/akcie. Celkové výnosy v prvním čtvrtletí dosáhly 12,91 miliardy dolarů a rovněž předčily očekávání trhu 12,85 mld. USD. Před rokem činil zisk 3,16 miliardy dolarů, tedy 56 centů na akcii.

Šéf Intelu Paul Otellini v tiskovém prohlášení také oznámil, že během druhého čtvrtletí se na trhu objeví první chytré telefony s čipy Intelu. Největší světový výrobce čipů odhaduje, že ve druhém čtvrtletí bude mít příjem 13,6 miliardy dolarů, plus mínus 500 milionů. Původní odhady pro druhé čtvrtletí byly o něco nižší - 13,45 miliardy, ty také odpovídají stávajícímu očekávání trhu 13,43 mld. USD, prohlášení je tedy příjemným překvapením. Hrubou marži očekává Intel ve 2Q kolem 62 % po 64 % v prvním čtvrtletí. Intel pro tržby potvrdil také celoroční výhled, kdy očekává jejich růst v horní části jednociferného pásma.

I když roste zájem o tablety, poptávka po osobních počítačích se neoslabila. Pomáhá ji udržovat zájem v Číně, přestože trh s osobními počítači nepříznivě ovlivnily ekonomické problémy v Evropě a USA a záplavy v Thajsku, které vedly k nedostatku pevných disků. Intelu prospělo také rozšiřování serverů pro internet a pro provoz chytrých telefonů.

(Zdroj. Intel, Bloomberg, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.04.2026
15:55Portfolio 60/40: Akcie naceněny na revoluci, dluhopisy na „byznys jako obvykle“?
15:28Nové stroje od ASML jsou moc drahé, tvrdí TSMC a odkládá jejich nasazení
13:48Vedení ČEZ navrhlo vyčlenění nové dceřiné firmy, jde o první krok k zestátnění
13:13ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Valná hromada společnosti ČEZ
13:03SK Hynix prudce zvýšila zisk díky pamětím pro AI. Trh ale váhá, jak dlouho boom vydrží  
12:19Akcie ServiceNow po výsledcích prudce oslabily, firemní zakázky se kvůli válce na Blízkém východě zpozdily
11:57Evropě se nedaří navázat na americký růst. Podceňuje trh íránský problém?  
11:13Tesla nad odhady trhu, investory však znepokojují rostoucí kapitálové výdaje  
10:58Nokia překvapila silným ziskem, boduje díky AI a sázce na restrukturalizaci
10:34Prodej aut v EU v březnu vzrostl o 12,5 procenta, daří se BYD i Tesle
10:17Výhled na výsledky Monety: Hypotéky a poplatky táhnou, tlak na riziko roste  
10:13UNICAPITAL Invest VI a.s.: Výroční zpráva 2025
9:21CSG získala další zakázku na munici za téměř 250 milionů eur
8:56Rozbřesk: ČNB nemusí zvyšovat úrokové sazby. Prozatím
8:44České dividendy v centru pozornosti, příměří uklidňuje trhy a Tesla zvyšuje investice do AI a robotiky  
22.04.2026
22:42Tesla podruhé za sebou překonala odhady, akcie rostou
22:02Akcie se držely poblíž maxim, výrobci čipů rostli 16. den v řadě  
17:47Hledání lepších systémů i pokusy o monetární absolutismus
17:45ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Návrh dividendy společnosti ČEZ: 42 Kč na akcii
17:05ČEZ navrhuje dividendu 42 korun na akcii. Rozhodne valná hromada 1. června

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.