Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha si užívá třetí růstovou seanci v řadě, banky opět v čele

Praha si užívá třetí růstovou seanci v řadě, banky opět v čele

03.07.2012 10:13
Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

Obávané vybírání zisků zatím na pražskou burzu nedorazilo ani dnes. Za poslední tři dny si tak český trh včetně dnešního růst PX přes 0,7 procenta připisuje již přes 4,2 procenta zisku. Ostatní burzy v regionu si vedou podobně, když německý DAX roste o 0,50 procenta, rakouský ATX je výše o 0,59 procenta, polský WIG připisuje 0,77 procenta a maďarský BUX je výše o 0,75 procenta.

Solidní zisky opět připisuje bankovní sektor, když Komerční banka (3631 CZK, 1,42%) roste o 1,4 procenta na 3631  a Erste Bank (398,1 CZK, 1,40%) je výše také o 1,4 procenta na 398  . Banky podpořil výsledek summitu EU na konci minulého týdne, který pro ně fakticky znamenal přiblížení k bankovní unii, která by jim mohla poskytnout pevnější záchrannou síť pro další krize. Dnešní úvod obchodování však již naznačil, že by růst bank nemusel být věčný, když evropský sektorový index Stoxx 600 Bank zahájil obchodování ztrátou 0,1 procenta a stejně v úvodu klesala i Erste Bank, která se tak podívala na denní minimum 392,3 . Komerční banka si naopak připisuje zisky od začátku seance.

Energetický gigant ČEZ (696 CZK, -0,13%) je na červené nule na ceně 696  se ztrátou 0,13 procenta. Na ČEZ nepůsobí snížení cílové ceny od Conaccord. Analytici společnosti snížili cílovou cenu na 950 z 1050 , doporučení na stupni „koupit“ nicméně bylo ponecháno beze změny.

Těžební společnost NWR (105,2 CZK, 1,49%) si po včerejším růstu o 1,1 procenta dnes připisuje 1,5 procenta nad hladinu 105 . Analytici ruského investičního domu Troika dnes zvýšili doporučení pro regionálního konkurenta, uhelnou společnost Raspadskaja na "koupit" z "držet" a cílovou cenu na 4,0 USD z 3,22 USD, zmínili přitom silný cash-flow a schopnost vyplácet dividendu.

Philip Morris (1 1100 CZK, 0,00%) CR je prozatím ve SPADu bez obchodu, Telefónica O2 (387 CZK, 0,26%) klesá o 0,26 procenta na 385 .

Z duálně obchodovaných zástupců je CETV (101 CZK, 0,00%) po úvodním poklesu nyní beze změny na 101  poté, co titul včera v USA odepsal 2,56 procenta. KIT digital (86 CZK, 0,00%) zatím zůstává v Praze bez obchodu, když včera zakončil se ziskem 4,9 procenta na 4,5 USD, tedy asi 91,2 .


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.03.2026
6:04Jefferies: Akciové firmy, které by mohla nahradit AI
03.03.2026
22:21Wall Street i v úterý pod tlakem dění v Íránu  
17:44Dopad AI na sazby a následně na akcie
16:34Stablecoiny jako riziko pro euro? ECB vidí hrozbu importu dolarových podmínek
16:26Warsh má před sebou těžkou zkoušku. Ekonomika i Fed jdou proti jeho vizi  
14:13Fidelity: Tři scénáře pro Írán a jejich makroekonomické a tržní dopady
12:25ON-LINE: Akciový výprodej v Evropě i USA, ropa už nad 84 dolary
12:18Blokáda Hormuzského průlivu: které země utrpí nejvíce?
11:46Hrozba energetické krize dnes drtí akcie i dluhopisy, zlato už se nekupuje  
11:14Tradiční útočiště nefungují. Výnosy dluhopisů rostou, zlato ztrácí lesk  
10:26Primoco UAV dodá bezpilotní letadla španělské civilní stráži Guardia Civil
8:58Rozbřesk: Drahé energie jako nové proinflační riziko pro ČNB
8:51Napětí v Hormuzském průlivu, další růst cen ropy i plynu a futures v červeném  
6:30FX Strategie: Ani válka korunu (zatím) nerozpohybovala, déletrvající konflikt a dražší energie jsou ale rizikem  
02.03.2026
22:03Americké akciové indexy uzavírají v zelené i přes konflikt na Blízkém východě  
17:07Co bude letos akciový trh dělat s americkou ekonomikou
16:44ISM ukázalo slušnou kondici amerického průmyslu, ale také vysoké cenové tlaky
16:00Tatry mountain resorts, a.s.: Výroční zpráva společnosti
15:59PODCAST Týdenní výhled: Začátek týdne diktuje Blízký východ  
15:38ON-LINE: Evropský plyn zdražuje až o 50 procent, americké akcie počáteční ztráty částečně umazaly

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
2:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - CPI, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách