Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
JE Temelín odstaví na konci měsíce první blok kvůli výměně paliva

JE Temelín odstaví na konci měsíce první blok kvůli výměně paliva

16.07.2012 12:38
Autor: ČTK

V Jaderné elektrárně Temelín bude 27. července odstaven první ze dvou výrobních bloků. Odstávka je plánovaná na 50 dní. Během ní bude mimo jiné v bloku vyměněna čtvrtina jaderného paliva, sdělil dnes ČTK mluvčí elektrárny Marek Sviták. Před dnešním polednem byl blok převeden do provozu na takzvaném výkonovém efektu. V něm budou energetici výkon reaktoru zvolna snižovat. 

Podle mluvčího do začátku odstávky klesne výkon reaktoru postupně na 90 procent. Současně se bude snižovat výkon turbogenerátoru. V druhém temelínském bloku už letos byla část jaderného paliva vyměněna. Jeho plánovaná odstávka začala 11. května a trvala 47 dní. Byla nejkratší v historii elektrárny; původně měla trvat o čtyři dny déle. 

 Jaderná elektrárna Temelín v prvním čtvrtletí vyrobila 4,4 miliardy kilowatthodin (kWh) elektřiny, o 17 milionů kWh meziročně více. Udělala tak krok k tomu, aby splnila letošní rekordní plán výroby - více než 15 miliard kWh elektřiny. Klíčové pro splnění ročního plánu bude dodržení harmonogramu plánovaných odstávek.


Čtěte více:

ČEZ začíná být atraktivní, říká Credit Suisse a fandí „špinavým“ uhelným elektrárnám
10.07.2012 13:38
Téměř polovina produkce elektřiny z uhelných elektráren je devizou, dí...
ČEZ bude spolupracovat se Škodou Auto na vývoji elektromobilů
11.07.2012 13:32
Energetická skupina ČEZ (713 CZK, 0,00%) začne spolupracovat s automob...
ČEZ Teplárenská chystá odstávku v Elektrárně Chvaletice
12.07.2012 10:10
Na preventivní údržby a případné následné opravy se v současné době ch...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data