Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Souboj hospodářských výsledků v Evropě: překvapení od Barclays a EADS, zklamáním Anglo American

Souboj hospodářských výsledků v Evropě: překvapení od Barclays a EADS, zklamáním Anglo American

27.07.2012 13:42, aktualizováno: 27.7. 13:46

Aktualizováno

Před nejdůležitějšími makrodaty tohoto týdne se evropské akcie pohybují v nových ziscích. Včerejší rally způsobil komentář šéfa ECB. Ten včerejší slovní podporou eura spustil rally na měnovém páru EUR/USD a také na komoditních trzích. V US bude dnes reportovaná změna tamního HDP v druhém kvartále; po 1,9% růstu v prvním čtvrtletí nyní ekonomové očekávají 1,4% posun. Futures na tamní trhy zatím rostou o 0,4%. Naději na zlepšení evropské situace dává také telekonferenční hovor, který probíhá mezi německou kancléřkou Merkelovou a francouzským prezidentem Hollandem. Řešit by měli především španělské problémy.

Korporátní výsledky mají ale dopad na jednotlivé společnosti. Hůře například hospodařil britský producent komodit Anglo American (1877 GBp, -4,43%). Zisk z prvního pololetí propadnul o 46 %, vlivem klesajících cen komodit. Akcie Anglo American se dnes propadají o 3,9 % na svá minima od října roku 2009. Kvůli evropské ekonomické krizi musel snížit výhled svého celoročního zisku francouzský Saint-Gobain. Akcie na to reagují poklesem bezmála o 10 %.

Proti těmto společnostem investoři nakupují akcie EADS (30,14 EUR, 6,48%) a Barclays (164,85 GBp, 7,32%). EADS roste o 6,7 % poté, co reportovala 89% nárůst zisku v prvním pololetí. Dodal totiž více letadel Airbus, než původně očekával. Svým ziskem překonala firma konsensuální odhady trhu a navýšila navíc výhled pro celý letošní rok. Akcie jsou tahounem francouzského indexu CAC , který roste o rovné procento. Pomáhá jim také výrobce pneumatik Michelin (55,14 EUR, 7,70%), který dnes rovněž reportoval výsledky. 

 
Barclays, britská banka, která hrála hlavní roli v kauze manipulace s úrokovou sazbou LIBOR, má dnes pomyslnou zlatou medaili mezi bankami. Akcie rostou o 7,1 % po zprávě, že zisk před zdaněním dosáhnul na 4,2 mld. GBP. Britskou burzu však oslabují již zmiňované akcie Anglo American, FTSE roste o 0,3 %. Německý DAX je v 0,4% zisku.


Čtěte více:

Barclays (+7 %) překvapila vyšším ziskem, omluvila se za skandál kolem sazby Libor
27.07.2012 11:47
Britská banka Barclays zvýšila v prvním pololetí hrubý zisk o 13 proce...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.11.2025
12:30Perly týdne: Které akcie nejvíce těží z AI
11:21Dnes se může rozhodovat, jestli trhy vstoupí do korekce. Po veletoči na Wall Street padá i Evropa  
11:00Podnikatelská aktivita v eurozóně solidní, tempo brzdí průmysl
10:49Nové doporučení Patrie: Moneta atraktivní pro dividendy, prostor pro růst omezený  
10:35ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
10:03FRESH: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
9:04Rozbřesk: Smíšená data z trhu práce komplikují Fedu prosincové rozhodnutí
8:48Výhled Nvidie trhy nepřesvědčil, Goldmani hlásí nárůst shortů a brexit stál Británii až 240 mld. liber  
7:14Slok: Prosincový pokles sazeb by pro Fed byl těžký
20.11.2025
22:01Wall Street pod tlakem: volatilita zasáhla technologie i kryptoměny  
17:37AI a „dobrá deflace“ druhé průmyslové revoluce
16:16Během posledních 15 let došlo k výrazné změně ve fungování Fedu a schopnosti monitorovat jeho politiku
16:02Trh s luxusním zbožím příští rok vzroste o tří až pět procent, očekává Bain
15:08Americký trh práce přinesl v září po několika slabých měsících slušné zlepšení  
14:34Abbott koupí za 21 miliard dolarů výrobce testů na rakovinu Exact Sciences
14:23Blackwell na vrcholu, Rubin na obzoru. Nvidia táhne AI revoluci, varovný prst ale zvedají rostoucí zásoby  
14:06Walmart překonal odhady a zlepšil celoroční výhled
12:05Robotaxi dosáhlo bodu zlomu, zní z Baidu. Čínská expanze do zahraničí je agresivnější než u americké konkurence
11:32Rolls-Royce SMR postaví ve Walesu modulární reaktory s výkonem 1,5 gigawattu
10:52Nvidia dokázala trhy otočit k růstu. Dnes jsou na programu data z trhu práce  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:30JP - CPI, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university