Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    PX ztrácí s Evropou, níže míří Erste s KB i ČEZ. KITD (-7 %) výrazně odevzdává včerejší zisky

    PX ztrácí s Evropou, níže míří Erste s KB i ČEZ. KITD (-7 %) výrazně odevzdává včerejší zisky

    08.08.2012 11:02
    Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

    Dnešní obchodní seance začíná v Praze v červeném teritoriu, když index PX klesá o 0,52 %. Další burzy ve středoevropském regionu si vedou podobně, když německý DAX klesá o 0,21 %, rakouský ATX odepisuje 0,87 %, polský WIG je níže o 0,24 % a maďarský BUX mírně roste o 0,14 %.
    Společnost ČEZ klesá o 0,21 % na 714,50 . Podle dnešních Lidových novin se modernizace elektrárny Tušimice potýkala s komplikacemi, kvůli kterým musela být na čtvrt roku odstavena první dvojice modernizovaných bloků. Za dolaďováním projektu za 26 mld. , který se dostal do více jak ročního skluzu proti původnímu plánu, stojí dodavatelé turbín Škoda Power a kotlů holding Vítkovice.

    Nedaří se těžební společnosti NWR, jejíž akcie klesají o 0,92 % na 95,11 a pod tlakem je dnes také bankovní sektor, když Erste bank klesá o 1,42 % na 375,50 a Komerční banka odepisuje 0,54 % na 3700 . Právě obě banky tak svojí vahou zejména vedou index PX níže.

    Defenzivní tituly dnes poklesům odolávají, když Telefónica CR roste 0,28 % na 397,70 a Philip Morris ČR je beze změny na úrovni 11300 .

    KIT digital dnes v Praze odepisuje 7,6 % na 61 a rychle tak koriguje včerejší výrazné zisky. Titul včera v USA uzavřel se ziskem 17,5 % na ceně 3,16 USD, v přepočtu nad 64 korunami po oznámení změn v představenstvu a utlumení dosavadních sporů o jeho složení s novými akcionáři. Představenstvo společnosti bylo doplněno o Setha W. Hamota,řídícího člena Roark, Rearden & Hamot, LLC, partnera jednoho z investorů společnosti Costa Brava Partnership III L.P. a o K. Petera Heilanda, ředitele JEC Capital Partners, LLC. Představenstvo společnosti zároveň opouští Joseph E. Mullin. Souběžně s obměnou představenstva to rozhodlo, že již není nadále třeba jemu přidruženého transakčního výboru (Strategic Transaction Committee), jehož úkolem bylo shromažďovat a vyhodnocovat zájem o partnerství či převzetí potenciálními investory. Věnovat věci se bude celé představenstvo.



    Čtěte více:

    KIT digital (+23 % na Nasdaqu) uhasila spory v představenstvu, doplnila jej o zástupce Costa Brava a JEC a ruší transakční výbor
    07.08.2012 15:46
    Technologická společnost KIT digital doplnila nejvyšší vedení společno...
    ČEZ - Potíže modernizovaných Tušimic se budou řešit do října. S menší spotřebou uhlí mají fungovat do roku 2040
    08.08.2012 9:11
    Modernizace elektrárny Tušimice se potýká s komplikacemi, kvůli kterým...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    28.08.2026
    18:07Je plánem čínský globální monopol?
    17:03Warsh jestřábím projevem zvýšil sázky na růst sazeb a potěšil trhy  
    16:50Bloomberg: Venezuela zvažuje odchod z ropného kartelu OPEC, který spoluzaložila
    16:06Rohlik.cz Finance II a.s. : Výroční zpráva společnosti
    16:04Bernstein: Ve světě je nový zdroj poptávky po kapitálu, probíhat bude postupný úpadek důvěryhodnosti amerických dluhopisů
    14:20Od května jsou akcie Alphabetu na ústupu. Skepsi vyvolaly odchody talentů, zpoždění nových modelů či rostoucí náklady
    12:21Braňo Soták: Po výtečné Nvidii nejsou čísla od Marvellu dost dobrá, akcie v premarketu padají o 8 %  
    12:16Advent a Stripe vzdaly snahu převzít za 53 miliard dolarů PayPal
    11:04Pozice akcií se před víkendem zhoršuje, Evropa jde ale vlastní cestou  
    10:47Perly týdne: Začátek konce Mag7?
    10:15Česká ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí o 1,9 procenta, ČSÚ snížil původní odhad
    9:57Nejbohatším Čechem je Strnad před Křetínským, oba výrazně zbohatli
    8:53Rozbřesk: Co bychom chtěli slyšet od šéfa Fedu v Jackson Hole a možná neuslyšíme
    8:27Venezuela možná opustí OPEC, Warsh vystoupí v Jackson Hole  
    6:05Evropa nemá plné zásobníky, s Asií se bude přetahovat o plyn. Cena se může vrátit nad 100 eur za MWh
    27.08.2026
    22:01Extrémně pozitivní den pro technologické tituly  
    17:04Co udělá s kurzem koruny a dalších měn umělá inteligence?
    15:15Umělá inteligence nemusí Salesforce zničit. Naopak, může nastartovat jeho další růstovou fázi  
    14:39OPEC+ ztrácí vliv na ropný trh, zavřený Hormuz mu ukusuje z tržního podílu
    13:20Braňo Soták: Výsledky Nvidie jsou přehlídkou superlativů. Co víc si přát?  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - HDP, q/q
    15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university