Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KIT digital (+23 % na Nasdaqu) uhasila spory v představenstvu, doplnila jej o zástupce Costa Brava a JEC a ruší transakční výbor

KIT digital (+23 % na Nasdaqu) uhasila spory v představenstvu, doplnila jej o zástupce Costa Brava a JEC a ruší transakční výbor

07.08.2012 15:46, aktualizováno: 7.8. 16:51
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Technologická společnost KIT digital doplnila nejvyšší vedení společnosti o zástupce nových akcionářů společnosti. Představenstvo společnosti bylo doplněno o Setha W. Hamota,řídícího člena Roark, Rearden & Hamot, LLC, partnera jednoho z investorů společnosti Costa Brava Partnership III L.P. a o K. Petera Heilanda, ředitele JEC Capital Partners, LLC. Představenstvo společnosti zároveň opouští Joseph E. Mullin. Akcie KIT digital v Praze v závěru obchdování otočily z 3% ztráty do 8% zisku, na Nasdaqu v úvodu rostou o více jak 23 % nad 3,3 USD/akcie.

Třídenní vývoj akcií KITD na americkém trhu Nasdaq (USD/akcie):
KITD - NASDAQ"Od Setha a Petera očekáváme přínos k budování hodnoty společnosti a využití jejich zkušeností v tomto směru,“ uvedl šéf představenstva KIT digital Bill Russell. „Krok je v souladu s naší strategií obměny představenstva v reakci na změnu kurzu našeho podnikání, je dalším důležitým krokem k budoucnosti KIT digital,“ reagoval šéf celé společnosti Barak Bar-Cohen.

Seth Hamot ovládá 7 procent akcií společnosti, současně působí jako šéf představenstev SPY Inc. a ISC8, Inc. Dříve působil v roli šéfa představenstva TechTeam Global, Inc. Či Bradley Pharmaceuticals.

Peter Heiland ovládá zhruba 8 procent akcií KIT digital. Před založením JEC Capital Partners působil 22 let v provozním řízení globální technologické společnosti, později pracoval pro GSI Group či Integrated Dynamics Engineering.

Mezi KIT digital na straně jedné a Costa Brava a JEC panovaly spory ohledně obsazení představenstva. Společně se jmenováním jejich zástupců uzavřely KITD a Costa Brava s JEC dohodu o vzájemné podpoře Costa Brava a JEC, pokud jde o kandidáty do představenstva KIT digital na valné hromadě s platností do roku 2013. Inverzně KIT digital podpoří oba zástupce Costa Brava a JEC a strany se zdrží jakýchkoli kroků jdoucích proti představenstvu společnosti. Dohoda má dle KITD také „další podmínky a ustanovení“.

Souběžně s obměnou představenstva to rozhodlo, že již není nadále třeba jemu přidruženého transakčního výboru (Strategic Transaction Committee), jehož úkolem bylo shromažďovat a vyhodnocovat zájem o partnerství či převzetí potenciálními investory. Podle prohlášení představenstva KIT digital ono celé posoudí několikero vyslovených zájmů o převzetí či partnerství od možných strategických partnerů či finančních partnerů a vyhodnotí je. "Jsme přesvědčeni, že pro proces bude přínosem plná pozornost celého představenstva, uvedl jeho šéf Russell.


(Zdroj: KIT digital)


Čtěte více:

KIT digital mění představenstvo, doplní jej nový šéf auditu a člen akvizic. Tuzman nabídl návrat?
29.06.2012 15:28
Technologická společnost KIT digital oznámila, že do představenstva př...
KIT digital má nového finančního ředitele, prý s tahem na bránu cash flow a ziskovosti
16.07.2012 15:14
Technologická společnost KIT digital pokračuje v obměně nejvyššího man...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průměrná mzda, reálný růst, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y