Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kellnerova PPF vyměnila podíl v ruské bance Nomos za akcie největšího výrobce uhličitanu draselného

Kellnerova PPF vyměnila podíl v ruské bance Nomos za akcie největšího výrobce uhličitanu draselného

13.08.2012 11:25, aktualizováno: 13.8. 11:48
Autor: ČTK

Aktualizováno

Česká finanční skupina PPF získala výměnou za akcie v ruské bance Nomos podíl v ruské společnosti Uralkali, která je největším producentem uhličitanu draselného na světě. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na firmu Otkritie Financial Corp.

PPF minulý týden uvedla, že prodala svých 26,5 procenta v Nomos. Podíl 19,9 procenta získala skupina Otkritie Financial a zbývajících 6,6 procenta koupili ruští podnikatelé Alexander Mamut a Oleg Malis.

 
"Otkritie Financial Corporation oznamuje, že koupila 18,392.052 akcií Nomos Bank od PPF Group v rámci dohody o výměně akcií. Jako protihodnotu za svůj podíl v Nomos Bank PPF Group obdržela podíl v Uralkali," uvádí se v dnešním prohlášení Otkritie Financial.

Firma uvedla, že jedna akcie Nomosu byla vyměněna za 3,44 akcie Uralkali a jedna depozitní poukázka banky za 0,344 depozitní poukázky Uralkali. Akcie Uralkali použité při výměně Otkritie koupila od firmy ICT Group. Podle výpočtů agentury Reuters by měla PPF vlastnit ve firmě Uralkali, která je rovněž výrobcem průmyslových hnojiv, podíl 2,15 procenta. Mluvčí Uralkali na dotaz agentury Reuters uvedl, že firma ještě neobdržela oznámení o změně akcionářů. 

PPF výměnu akcií potvrdila. "Výnos z prodeje svého podílu v bance Nomos, uskutečněného prostřednictvím několika transakcí, využije PPF Group N.V. k investicím do dalšího rozvoje svých hlavních aktiv v Rusku, k rozvoji nových příležitostí a k financování své expanze na rychle rostoucích asijských trzích," řekl ČTK mluvčí PPF Radel Stavěl. 

Uralkali je největším světovým producentem uhličitanu draselného, postaru nazývaného potaš. Na celosvětové výrobě má zhruba pětinový podíl a jeho rezervy potaše jsou druhé největší na světě. Uhličitan draselný má široké využití, používá se při výrobě skla, v textilním a papírenském průmyslu, při výrobě léků, v analytické chemii, v zemědělství jako umělé hnojivo a je rovněž součástí pracích prášků.

PPF v Rusku vlastní banku Home Credit & Finance Bank (HCFB), která patří k hlavním hráčům na trhu spotřebitelských úvěrů, jakož i jeden z nejvýznamnějších řetězců obchodů se spotřební elektronikou Eldoradou a rozvíjí tu také projekty na trhu nemovitostí, hlavně logistických center a kancelářských budov. V bance Nomos, která je podle aktiv osmou největší v Rusku, působila od roku 2007.


Čtěte více:

Petr Kellner na prodeji ruského Nomosu neprodělal, ale vydělal, odkrývají pravdu ruská média. Úřady zkoumají podezřelé transakce
10.08.2012 11:54
Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera na prodeji čtvrtinového ...

Váš názor
  • PPF už neví co by....
    13.08.2012 11:30

    ..předzvěst krachu....
    Jana
    • Re: PPF už neví co by....
      13.08.2012 11:41

      Zítra koupí výrobce konopí, protože to dobře vynáší.
      Jezdec.
Aktuální komentáře
17.11.2025
15:08Rozmach AI vyvolává nedostatek levných paměťových čipů
13:01Evropská komise zlepšila odhad růstu české i unijní ekonomiky
10:27EPH a TotalEnergies zakládají společný podnik za 10,6 miliardy eur
9:07Japonská ekonomika klesla poprvé za šest čtvrtletí. Tokio připravuje stimulační balíček
8:51Apple chystá éru po Cookovi, Google investuje miliardy do datových center a Labubu hype slábne  
6:09Wells Fargo věří Caterpillaru. Vidí u něj silný potenciál díky AI jako motor růstu
16.11.2025
15:00The Economist: Honba za superinteligencí a svět změněný AI, za kterou nikdo neplatí
10:19Víkendář: Čím se liší lepší a horší centrální banky?
15.11.2025
14:52Ambiciózní Musk a raná fáze AI cyklu
9:55Víkendář: Vysoká inflace posledních let a „nadřazenost“ jejího cílování
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné
11:36UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
11:16Akcie se dostaly pod tlak obav z Fedu a valuací  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data