Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Včerejší ztráty zapomenuty, PX roste o procento. KIT digital před výsledky +6,9 %, Orco za dva dny +11 %

    Včerejší ztráty zapomenuty, PX roste o procento. KIT digital před výsledky +6,9 %, Orco za dva dny +11 %

    14.08.2012 10:26
    Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

    Pražská burza v úvodu dnešní obchodní seance solidně roste, když si index PX připisuje až 1% zisky. Ostatní akciové trhy v regionu si vedou podobně, když německý DAX roste o 1,14 procenta, rakouský ATX získává 0,05 procenta, polský WIG je výše o 0,65 procenta a pouze maďarský BUX klesá o 0,63 procenta. Podporou regionu jsou čísla ohledně vývoje německé ekonomiky, která vykázala mírnější zpomalení, než se očekávalo. Francie potom třetí kvartál v řadě vyvázla ze stigmatu recese.

    Největší pražská kapitalizace, společnost ČEZ (732,1 CZK, 0,84%), získává 0,84 procenta a dva dny po výsledcích za druhý kvartál se stabilizuje nad hladinou 730 . Těžební společnost NWR (96,89 CZK, 1,46%) je po včerejším 0,7% poklesu prozatím ve SPADu v plusu skoro o procento a půl. Burzu kromě ČEZu táhne nahoru i bankovní sektor, ve kterém Erste Bank (387,2 CZK, 1,87%) roste o 1,9 procenta na 387,2  a Komerční banka (3750 CZK, 1,90%) připisuje 1,90 procenta na 3750 .

    O rozruch se dnes od rána na pražské burze starají menší tituly. KIT digital (63,9 CZK, 6,86%) v den oznámení svých kvartálních výsledků od začátku obchodování roste až o 6,8 procenta na 63,9 poté, co titul bez nových zpráva včera na Wall Street vyskočil o 7,2 procenta a také zavřel, v přepočtu, nad hladinou 63 . Přesný čas zveřejnění výsledků KIT digital znám není, naposledy se tak stalo až po závěru obchodování v USA, přesně ve 22:31 SELČ.

    Více než obstojně roste také Orco (57 CZK, 7,28%) se zisky přes 7 procent. Ani zde však není přítomna žádná nová kurzotvorná informace. Na trhu se pouze spekuluje o tom, že by developer mohl v blízké době získat potřebné úvěrové financování pro své berlínské realitní portfolio. Akcie Orco si za dva dny připisují již přes 11 procent.

    Defenzivní tituly si vedou smíšeně, když Telefónica CR klesá o 0,12 procenta na 403 a Philip Morris (1 1250 CZK, 0,80%) CR připisuje 0,80 procenta na 11250 . Mírně negativně vyznívá pro akcie Telefóniky (403 CZK, -0,12%) rozhodnutí Evropské komise, že ČTÚ nemůže přistoupit k realizaci plánu na uvolnění regulace vysokorychlostního internetu ve vybraných obcích, která firmu nutí poskytovat alternativním operátorům velkoobchodní nabídku připojení k internetu přes xDSL.


    Čtěte více:

    Evropská komise se obává zdražení internetu v ČR. Zastavila plány ČTÚ na uvolnění regulace Telefóniky CR
    14.08.2012 9:33
    Evropská komise (EK) rozhodla, že Český telekomunikační úřad (ČTÚ) mus...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    10.08.2026
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl
    8:50Trhy věří Evropě, geopolitická rizika však zůstávají ve hře  
    6:07PREVIEW: ČEZ by měl vykázat slabší provozní výsledky. K růstu zisku ale pomůže konec windfall tax  
    09.08.2026
    8:35Víkendář: Nebojte se, Warsh ve skutečnosti nemá velení
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Nezaměstnanost