Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Soukromý sektor v USA vytvořil mnohem víc míst, než se čekalo

Soukromý sektor v USA vytvořil mnohem víc míst, než se čekalo

06.09.2012 16:34
Autor: Redakce, Patria.cz

Americké soukromé podniky v srpnu vytvořily zhruba 201.000 nových pracovních příležitostí. To je mnohem víc, než se čekalo, a příznivější byl proti původním předpokladům i vývoj v červenci. Uvedla to dnes organizace ADP. Situace v soukromém sektoru obvykle naznačí, jak si vedl celý trh práce. Zprávu o jeho srpnovém vývoji vláda vydá v pátek. 

V červenci po zpřesnění dat v soukromém sektoru vzniklo 173.000 nových míst. Předběžná zpráva hovořila o 163.000 místech. Analytici předpokládali, že v srpnu se situace zhorší. V anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že vznikne jen asi 140.000 míst. Skutečný počet 201.000 je nejvyšší od letošního března.

Zhruba v souladu s očekáváním byla následná data o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Nových žádostí bylo v týdnu do 1. září 365 tisíc při očekávání 370 tisíc, pokračujících pak v týdnu do 25. srpna 3322 tis. při očekávání 3315 tis. Data předchozích týdnů byla revidována na 377 z 374 tisíc u nových a na 3328 z 3316 tisíc žádostní u pokračujících.

Příznivější byl také výsledek indexu ISM mimo zpracovatelský sektor se zlepšením v srpnu na 53,7 z 52,6 b. př očekávání 52,5 b.

(Zdroj: Bloomberg, čtk)


Váš názor
  • kde jsou vsichni skarohlidi
    06.09.2012 19:59

    Vcera kdyz tady byla zprava o hladem trpicich obcanech USA tak zde malem chodily pruvody s mavatky jak na 1.Maje a dnes kdyz prijde zprava, ze to s tou Meerikou neni zas tak nahnuty a pohreb se v blizke budoucnosti konat nebude, je tady jako po vymreni. Nase placky asi maluji plakaty a sikuji sve rady do noveho utoku. Tak nazdar a pamatujte ze to neni tak spatne jak to maluje Roubini - Faber a zdejsi analytici - ja vam to rikal. Neveste ani hlavy ani nic jineho mezi nohy.
    bearbull
Aktuální komentáře
13.05.2026
5:54To, co íránskou krizi prohloubilo, může nakonec obsahovat zárodek řešení
12.05.2026
22:02Americké akciové indexy dnes oslabují kvůli korekci polovodičových akcií  
17:45Mag7 nyní, před deseti lety a za deset let
16:25Průmyslové akcie se vezou na AI vlně. Rostoucí korelace ale zároveň zvyšuje jejich zranitelnost
15:16Americká inflace za duben citelně zrychlila, a není to jen o benzínu
14:38Bloomberg: EU zaostává v závodě o suroviny, příkladem je slovenská Trojárová
13:47Jedno téma, obří zisky a rostoucí riziko koncentrace. AI mění akciové trhy v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu
12:09Siemens Energy vyprodává kapacity a urychluje odkup akcií, přesto po výsledcích oslabuje
11:23Korekce na akciích, britská aktiva pod rostoucím tlakem a na programu inflace  
10:45CSG spojila síly s tureckou FNSS, cílí na obrněná vozidla pro Evropu
10:32Jižní Korea uvažuje o „AI dividendě“ pro občany. Kospi odepisoval přes pět procent  
10:01Skupina ČSOB v 1. čtvrtletí: Pokračující růst úvěrů firmám na investice i domácnostem na nové bydlení
9:43Zisk Bayeru v prvním čtvrtletí výrazně překonal odhady. Konflikt na Blízkém východě jej zatím neohrožuje
9:09Rozbřesk: Češi utrácejí rychle nehledě na blízkovýchodní krizi. Může je inflace zbrzdit?
8:53Příměří mezi USA a Íránem visí na vlásku, korejské trhy zažily šok kvůli dani z AI zisků a futures jsou v červeném  
6:02Goolsbee: Klesající inflační optimismus, není dobré vylučovat růst sazeb
11.05.2026
17:30TESLA KARLÍN, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
17:05PODCAST Týdenní výhled: Trump míří do Číny, výsledková sezóna je nejsilnější za pět let  
15:05Mag7 jednou skončí, její relevance ale nyní zase roste
13:36ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - PPI, y/y