Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Získá pro svůj vstup do českých telekomunikací PPF oklikou sít U:fon?

Získá pro svůj vstup do českých telekomunikací PPF oklikou sít U:fon?

04.10.2012 10:39
Autor: Redakce, Patria.cz

O společnost MobilKom, které patří nejmenší český operátor U:fon a jež je od loňska v insolvenci, mají podle informací LN zájem dvě firmy - společnost Air-Telecom a firma Ultranet. Obě by dle zdrojů listu mohly MobilKom nakonec posunout do rukou skupiny PPF, která se chce stát čtvrtým operátorem v ČR. Rozhodnutí o prodeji MobilKomu má padnout v řádu nejbližších dní.

MobilKom je v insolvenci od listopadu loňského roku. Svým věřitelům dle LN a informací z insolvenčního rejstříku dluží zhruba 2,2 mld. , z toho řádově 0,5 mld. čínské China Development Bank, která v roce 2008 profinancovala nákup technologií.

Hodnotu MobilKomu vyčíslil včera Městský soud v Praze na téměř 48,5 milionu korun, uvedly LN s tím, že nabídky zájemců jsou podstatně nižší. Nabídka Air-Telecom prý zní na 21 mil. . Byla upravována v čase, poslední verze o milion přehazuje konkurenční nabídku společnosti Ultranet bývalého šéfa MobilKomu Tomáše Budníka. "Prozatímní věřitelský výbor dospěl k závěru, že zpeněžení majetkové podstaty tomuto zájemci je společným zájmem věřitelů a přijetím nabídky společnosti Ultranet na koupi MobilKomu by došlo k rychlému a hospodárnému zpeněžení," píše ve zprávě v insolvenčním rejstříku insolvenční správkyně Kateřina Martínková.

Věřitelé, mezi kterými je například operátor GTS Czech nebo ING Bank, nabídku Ultranetu na koupi operátora včera projednávali a neměli k případnému odkoupení žádné námitky, píší LN.

PPF popřela, že by MobilKom kupovala, budoucí zájem ale nevyloučila. MobilKom disponuje infrastrukturou a základnou přesahující 100 tisíc zákazníků. "Obecně, podnikám v oblasti telekomunikací a ke svým aktivitám a záměrům na trhu se nebudu vyjadřovat. Ale MobilKom se nesnažím koupit pro nějakou konkrétní společnost," řekl pro LN Budník. Air-Telecom patří spolu s firmou N&F Marketing Group podnikateli Martinu Hesovi. Ten dle LN na pracovní sociální síti LinkedIn tvrdí, že pracuje pro společnost Sazka, která patří zčásti PPF a zčásti KKCG.

Městský soud v Praze prohlásil na konci března na majetek firmy MobilKom, která poskytuje mobilní a pevné připojení a hlasové služby pod značkou U:fon, konkurz, stalo se tak na základě rozhodnutí schůze věřitelů.

Na počátku června mobilní operátor MobilKom uvedl, že nabídne volání ze své sítě U:fon do všech ostatních sítí, včetně zahraničních, za 1 Kč/min. Paušál za 200 Kč měsíčně zahrnuje 100 volných minut a SMS za 1,50 Kč.

Na konci června zdroje ČTK uváděly, že se o koupi MobilKomu provozujícího síť U:fon zajímá nejméně šest telekomunikačních firem.

(Zdroj: LN, MobilKom, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.09.2025
22:00Spojení Intelu a Nvidie přineslo pozitivní náladu  
17:19Německý dluhový obrat a americký tah na italský dluhový „standard“
17:04ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o druhé výplatě úrokového výnosu
16:16Goldman Sachs: Investoři jsou ohledně evropských akcií skeptičtí
14:47Němečtí poslanci schválili rozpočet na letošní rok
13:59Roche kupuje za 3,5 miliardy dolarů firmu 89bio, cílí na léčbu obezity a nadváhy
13:58Britská centrální banka ponechala základní úrok na 4,00 procenta
13:33Nvidia investuje pět miliard dolarů do Intelu. Společně budou vyvíjet čipy pro PC a datová centra
11:42Závod mezi Novo Nordiskem a Eli Lilly o nejúčinnější pilulku proti obezitě nabírá na intenzitě
10:56Rohlik Group zvýšil hrubý zisk o 38 procent, provozní ztráta klesla na 1,54 mld. Kč
10:07Reakce na Fed byla negativní, ale trhy zřejmě ztráty rychle setřesou  
9:03Rozbřesk: Asertivní Fed bránící svoji nezávislost USD prospěl, viceguvernér ČNB Frait nevidí důvod snižovat sazby
8:35Trhy po snížení sazeb Fedu zamíří výše. Jaké výsledky ukázala COLT CZ Group?  
8:16Jakub Blaha ke COLT CZ Group po 2Q25: Slabší výkon palných zbraní kompenzován silnou muniční divizí a strategickou expanzí do energetických výbušnin  
7:45COLT CZ Group zvýšila zisk o polovinu a potvrzuje výhled. "Zásadní kroky posouvají skupinu na novou úroveň," říká Jan Drahota
17.09.2025
22:01Fed snížil sazby, trhy ale reagovaly vlažně  
22:00Komentář Jana Čermáka: Fed doručil jestřábí redukci sazeb
20:15Fed snížil sazby. Letos ještě dvakrát? Výnos dluhopisů klesá, eurodolar nad 1,1900, Wall Street v klidu
17:19Vysílá zlato klasický signál strachu?
17:19Co se očekává od výsledků Coltu?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba