Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tabákový gigant Altria mírně zvýšil prodeje, zisk pokrátily jednorázové náklady. Zpětný odkup akcií zdvojnásoben

Tabákový gigant Altria mírně zvýšil prodeje, zisk pokrátily jednorázové náklady. Zpětný odkup akcií zdvojnásoben

25.10.2012 14:29, aktualizováno: 25.10. 14:57
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Americká tabáková skupina Altria dosáhla ve třetím čtvrtletí upraveného zisku ve výši 58 centů na akcii, jímž naplnila očekávání trhu. Tržby dosáhly 6,24 miliardy dolarů, po očištění o spotřební daň vzrostly o 3 procenta na 4,46 miliardy dolarů nad očekávání 4,36 mld. USD. Akcie společnosti rostou v pre-marketu o více než procento.

Vlastník největšího amerického výrobce cigaret Philip Morris USA vykázal čistý zisk 657 mil. USD, nebo 32 centů na akcii, téměř o polovinu nižší než ve třetím čtvrtletí 2011, kdy skupina dosáhla zisku 1,17 mld. USD, tedy 57 centů. Za poklesem zisku stála podle společnosti ztráta plynoucí z předčasného splacení dluhu.

Altria nicméně uvedla, že se jí podařilo zvrátit pokles prodeje cigaret (-3 % ve 2Q12) a dosáhla v tomto ohledu růstu o 1,2 procenta. Prodej doutníků vzrostl o 14 procent a vzrostl také prodej beztabákových produktů a to o 6 procent. Firma uvedla, že ve 3Q zaznamenala náklady na restrukturalizaci ve výši 11 mil. USD, ty za poslední čtyři kvartály činily 264 mil. USD. Společnost potvrdila celoroční výhled zisku na akcii na úrovni 2,19 až 2,23 dolaru (tržní konsensus je 2,19 USD) a oznámila navýšení odkupu akcií o 500 mil. USD na miliardu dolarů.

18. října oznámila výsledky za 3Q12 největší světová veřejně obchodovaná tabáková společnost Philip Morris International (PMI). Vykázala zaostání čistého zisku za odhady zejména kvůli vývoji na evropských trzích. Celkový čistý zisk poklesl meziročně o 6,3 % na 2,23 miliardy dolarů či 1,32 USD na akcii. Znamená to meziroční pokles o 2,2 % z 2,38 mld. USD či 1,35 USD na akcii ve 3Q11. Očekávání pro celoroční zisk na akcii firma zúžila na 5,12 až 5,18 USD/akcie z dosud uváděných 5,10 až 5,20 USD/akcie. Realitou roku 2011 bylo 4,85 USD/akcie.

Celkové dodávky cigaret klesly globálně o 1,3 %, bez akvizic za devět měsíců roku vzrostly o 0,7 %. Reportované tržby po vyloučení daní klesly o 5,3 % na 7,9 miliardy dolarů.

V České republice celkový cigaretový trh ke konci 3Q klesl meziročně o 3,5 procenta na 5,3 miliardy jednotek. Dodávky Philip Morris na český trh klesly ve čtvrtletí meziročně o 7,9 %, od počátku roku do září meziročně o 8 procent. Tržní podíl poklesl o 2,0 procenta na celkových 42,5 procenta.

Philip Morris International byla v roce 2007 vyčleněna z organizační struktury americké Altria Group jako mezinárodní divize. Patří do ní i český tabákový výrobce Philip Morris ČR.

(Zdroj: PMI, Bloomberg)


Čtěte více:

Philip Morris meziročně snížil zisk i prodeje. V ČR mírní pokles v levném segmentu nárůst u drahých značek
18.10.2012 13:37
Největší světová veřejně obchodovaná tabáková společnost Philip Morris...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.09.2025
22:01Fed snížil sazby, trhy ale reagovaly vlažně  
22:00Komentář Jana Čermáka: Fed doručil jestřábí redukci sazeb
20:15Fed snížil sazby. Letos ještě dvakrát? Výnos dluhopisů klesá, eurodolar nad 1,1900, Wall Street v klidu
17:19Vysílá zlato klasický signál strachu?
17:19Co se očekává od výsledků Coltu?  
16:35Alibaba těží z domácího růstu AI sektoru, zatímco čínský regulátor omezuje Nvidii
15:00Traders Talk: Fed, zlato i čínské akcie. Kde hledat příležitosti?
13:57WTO: AI by mohla výrazně podpořit obchod, přináší však také rizika
13:23Švédská Verisure plánuje největší evropské IPO za poslední roky, vybrat chce přes 3 miliardy eur
11:22Stopka pro Nvidii. Čína zakázala svým společnostem nakupovat její čipy
11:07Před Fedem je na trzích klid. Co večer sledovat především?  
10:37Comeback čínského techu: společnosti těží z důvěry v AI
10:34Evropské firmy se chystají na další výpadky dodávek kovů vzácných zemin z Číny
10:11Japonský vývoz v srpnu opět klesl, export do USA zůstává pod tlakem kvůli clům
9:25GEVORKYAN hlásí za první letošní pololetí dvouciferný růst a ambiciózní výhled do roku 2030
9:02Rozbřesk: Odliv z amerických aktiv po nástupu Trumpa zatím nebyl výrazný
8:47GEVORKYAN expanduje, Dukovany mohou mít problém najít odborníky a EU zaostává  
6:06Cohen: Americké hospodářství stále světovou jedničkou, USA si ale mohou některé věci pokazit
16.09.2025
17:14Ředění v eurozóně a francouzské dluhy
15:28Čipová omezení Čínu nebrzdí. UBS sází na dva lídry v monetizaci AI

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.