Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pivovaru Anheuser-Busch InBev stoup čtvrtletní zisk, na odhady ale nedosáhl

Pivovaru Anheuser-Busch InBev stoup čtvrtletní zisk, na odhady ale nedosáhl

31.10.2012 9:46
Autor: Redakce, Patria.cz

Zisk největšího světového výrobce piva Anheuser-Busch InBev ve třetím čtvrtletí stoupl, zůstal ale pod očekáváním. Celkové organické tržby americké součásti Anheuser-Busch ale za stejné období vzrostly o 9,1 procenta, čímž překonaly očekávání na úrovni 7,5 procenta. Firma ovládá značky jako Stella Artois, Beck nebo Budweiser. 

Provozní zisk skupiny po odečtení akvizic a odprodejů stoupl meziročně o 10,6 procenta na 3,98 miliardy dolarů (76,8 miliardy Kč). Analytici podle agentury Reuters čekali výsledek kolem 4,1 miliardy dolarů

Zisk skupiny v západní Evropě se zvýšil o 9,7 procenta, odbyt zde ale klesl. Společnost přitom zvýšila podíl značek Beck a Hasseröder na německém trhu. 

V Severní Americe, která je největším trhem skupiny, se tržby snížily o 0,4 procenta a prodej vlajkové značky Budweiser klesl o sedm procent. Díky uvádění nových prémiových značek jako Bud Light Platinum se ale na tomto trhu zvýšil podíl produktů Bud Light. 

V Brazílii, která je druhým největším trhem společnosti, se podíl skupiny proti loňsku snížil. Podle společnosti to byl důsledek zvýšení cen. 

Anheuser-Busch InBev vznikl v roce 2008, kdy belgický pivovar InBev převzal amerického konkurenta Anheuser-Busch za 52 miliard dolarů. Skupina v roce 2009 prodala Pivovary Staropramen a další aktivity ve východní Evropě firmě CVC Capital Partners, od které je letos získala severoamerická pivovarská skupina Molson Coors Brewing Company. 

Anheuser-Busch vede řadu právních sporů s českobudějovickým Budvarem. Oba pivovary bojují již více než sto let o značku Budweiser a její různé obměny.

(Zdroj: ČTK, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.06.2026
14:13Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o předčasném splacení dluhopisů
13:59CSG a Ukrainian Armor se dohodly na výrobě pohonných jednotek pro střely a drony
13:42Průzkum BofA: Investoři do AI mírně brzdí, ale z akcií stále neutíkají  
12:35Menší rozloha, vyšší standardy. Nové rezidenční projekty odrážejí proměňující se realitní trh
12:10Goldman Sachs: Trhy se přenastavily na růst sazeb, AI trend bude pokračovat
11:46Akcie rostou pomaleji, ale příznivý sentiment odolává rizikům na obzoru  
10:30Konec éry levných peněz? Japonsko zvyšuje sazby na maximum od roku 1995
10:21FX Strategie: Fed s novým šéfem může otřást dolarem a ČNB je na rozcestí  
9:01Rozbřesk: Ropné šoky už nejsou, co bývaly. Pokles cen ropy může být ještě výraznější
8:58NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
8:50Evropa zpochybňuje dohodu s Íránem, SpaceX pokračuje v letu vzhůru a Japonsko má nejvyšší sazby za 31 let  
6:04Chanos: SpaceX začala jen přeprodávat čipy, reálný byznys je Starlink
15.06.2026
22:00Akciové trhy v očekávání míru na blízkém východě vystřelily vzhůru  
17:46Co je opakem bubliny a kam míří zisková polarizace?
17:00PODCAST Týdenní výhled: Hormuz se otevře. Zasedne Fed i ČNB. A SpaceX po IPO vyletěla  
16:20Dobré zprávy z Blízkého východu uklidnily trh. Výnosy před zasedáním Fedu klesají
14:07USA vnímají AI jako strategickou zbraň. K nejlepším modelům se svět nedostane
13:24EPH Financing CZ, a.s.: Oznámení o předčasném splacení dluhopisů z rozhodnutí emitenta
11:59Trhy na úvod týdne žijí dohodou s Íránem, směr určuje padající ropa  
10:44SpaceX debutovala raketově, drobní investoři nakupovali za miliardy. Co bude dál?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - PPI, y/y
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - Počet nově zahájených staveb