Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    TMR a Snowhill převezmou Skiareál Špindlerův Mlýn již tuto sezonu

    TMR a Snowhill převezmou Skiareál Špindlerův Mlýn již tuto sezonu

    06.11.2012 17:00
    Autor: ČTK

    Skiareál Špindlerův Mlýn budou již od této sezony provozovat společně slovenská společnost Tatra Mountain Resorts (TMR) ze skupiny J&T a obchodní společnost SMMR, a.s, dceřiná společnost Snowhill. Největší české lyžařské středisko jim pronajme ČSTV. V tiskové zprávě to uvedla společnost TMR a informaci o uzavření smlouvy o pronájmu ČTK potvrdil i šéf představenstva skiareálu Libor Varhaník. Areál by firmy měly převzít 15. listopadu. 

    Během trvání dvacetileté nájemní smlouvy se noví nájemci zavázali investovat 800 milionů korun. Zahrnuje to výstavbu nových lanovek, sjezdových tratí a další infrastruktury. Součástí nájemní smlouvy je i opce na dalších 20 let. 

    Obě společnosti mají krkonošské středisko získat společně prostřednictvím firmy Melida. Varhaník ČTK řekl, že smlouva o pronájmu mezi skiareálem a Melidou byla podepsána dnes. "Teď se podniknou kroky k tomu, aby ten areál byl předán do pronájmu," dodal. Podle předchozích informací o dohodě o pronájmu měl roční nájem od Melidy činit 43,8 milionu

    Ještě před několika dny se přitom zdálo, že ze společného podniku sejde. Snowhill gumárníka Tomáše Němce totiž smlouvy o pronájmu do daného termínu 31. října nepodepsal a TMR pak uvedla, že chce získat pronájem skiareálu od ČSTV i bez Snowhillu. 

    Nyní se ale situace opět změnila. "K samotnému předání areálu by mohlo dojít 15. listopadu 2012 a následně by již nic nebránilo k úspěšnému startu naší první sezony ve Skiareálu Špindlerův Mlýn," uvedl v tiskové zprávě předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý. Cílem je podle něj to, aby se Špindlerův Mlýn stal oblíbeným místem pro rodinnou dovolenou. "Naší vizí je totiž vrátit do Špindlerova Mlýna právě tuto cílovou skupinu," doplnil Hlavatý. 

    Majoritních 51 procent akcií ve Skiareálu vlastní ČSTV, Svaz lyžařů ČR má 36 procent a Tomáš Němec deset procent.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    03.08.2026
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled
    12:09Dluhy domácností v ČR u bank v červnu stouply o 26,5 miliard na 2,72 bilionu Kč

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Maloobchodní tržby, m/m
    9:30CZ - PMI v průmyslu
    16:00USA - Index ISM v průmyslu