Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Pražská burza je procento pod letošním maximem, hlavně díky Erste. ČEZ může těžit z informace o prodeji albánské divize (video)

18.12.2012 13:19
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Světové akciové trhy se vrátily k růstovému momentu zejména na pozadí informace, že jednání o takzvaném fiskálním útesu probíhají relativně úspěšně. Z technického hlediska by indexy mohly v růstu pokračovat i nadále.

Pražská burza reprezentovaná indexem PX je aktuálně necelé procento pod letošním maximem, pokud budou světové trhy pokračovat v růstu, je velmi pravděpodobné, že bude toto maximum ještě letos překonáno. Na růstu indexu PX se nejvíce podílely akcie Erste Bank, které z fundamentálního hlediska jsou nad férovou hodnotou a již by neměly mít růstový potenciál, z pohledu technické analýzy se však ještě mohou přiblížit až k 650 Kč za akcii. 

Druhou akcií, která stojí za pozornost, je ČEZ. Společnost včera oznámila, že oficiálně zahájila proces prodeje své albánské divize. Krátkodobě na tuto informaci mohou akcie zareagovat pozitivně, nejdůležitější však bude pro budoucí vývoj titulu ČEZ vývoj ceny elektrické energie. Více k situaci na domácím trhu sledujte ve videokomentáři Petra Žabži, makléře Patria Direct.


Uvedený videokomentář vyjadřuje osobní názor makléře Patria Direct a nelze jej považovat za jednotné stanovisko společnosti Patria. Prosíme přečtěte si rovněž Podmínky užívání www stránek Patria Online a Investiční disclaimer


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.04.2026
9:28Bezvavlasy.cz má nového šéfa, do čela nastupuje Jiří Hendrych
9:10Primoco UAV SE: Významné skutečnosti v roce 2025
9:07Rozbřesk: Umělá inteligence podle posledních průzkumů rozevírá nůžky mezi pracovníky
8:53Primocu druhým rokem klesly tržby i zisk, firma ale hlásí rekordní objednávky
8:49Tržby Primoco znovu klesají, Tabák před výsledky a Slovensko přišlo o stupeň ratingu  
8:45Footshop a.s.: Footshop potvrzuje auditované výsledky za rok 2025
6:04Poslední monetární šok z USA už neměl na rozvíjející se země takový dopad jako v minulosti. Co to ukazuje?
26.04.2026
10:10Víkendář: Forenzní ekonomie – co se děje v zemích, jako Severní Korea?
25.04.2026
10:11Víkendář: Jak na pokles cen bydlení
24.04.2026
22:06Americké akciové indexy uzavírají týden na nových maximech  
17:25Nejoptimističtější korekce v historii trhů a posun tam, kde jsme byli
16:54J&T Global Finance XV., s.r.o.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
16:35Průlomové ETF: Pro českého investora je rozhodující zisk v korunách, říká šéf Patrie Podpiera
16:27ČEZ a Rolls-Royce SMR uzavřely dohodu na přípravu vývoje modulárních reaktorů
15:50Morgan Stanley: AI by mohla pomoci snížit náklady na vývoj videoher téměř o polovinu
15:31Souboj pilulek: Foundayo od Eli Lilly v prodejích zatím za Wegovy od Novo Nordisku zaostává
14:25Kanadský AI start-up Cohere se dohodl na koupi německého protějšku Aleph Alpha
14:02Perly týdne: Jaký bude Fed za Warshe a Apple za Ternuse
12:22Rozdělení ČEZ: Dcera pro prodej, distribuci či GasNet vznikne v úvodu 2027 a soustředí polovinu zisku EBITDA
11:36Po poklesu budou polovodiče táhnout trhy vzhůru  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data