Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Sony a BMG předloží návrh na převzetí značky Parlophone z impéria EMI, píše FT

Sony a BMG předloží návrh na převzetí značky Parlophone z impéria EMI, píše FT

07.01.2013 12:11
Autor: ČTK

Nahrávací společnost Sony patrně spojí síly s partnerskou firmou BMG a společně podají návrh na převzetí značky Parlophone a některých dalších značek z impéria EMI. Ty nyní prodává další nahrávací skupina Universal Music. Informuje o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Znovu by se tak měly setkat firmy Sony a Bertelsmann, které před čtyřmi lety ukončily spolupráci. 

Majitelem Universalu je společnost Vivendi. Universal je nucen odprodat značku Parlophone, aby vyhověl požadavkům regulačních orgánů. Ty mají obavy, že převzetím části EMI za 1,9 miliardy dolarů by Universal získal až příliš velký vliv. Parlophone je nejstarší aktivní značkou EMI. Nahrává u ní řada známých umělců, včetně například Coldplay a Pet Shop Boys. 

Sony a BMG se specializují na správu vlastnických práv k hudebním dílům. Vlastníkem firem je německá společnost Bertelsmann spolu s podnikem soukromého kapitálu KKR. Zdroje FT tvrdí, že obě firmy si rozdělí majetek, žádný další společný podnik ale vytvářet nehodlají. 

K zájemcům o značky EMI, které jsou na prodej, patří více firem. Je mezi nimi například Warner Music nebo investiční společnost podnikatele Ronalda Perelmana MacAndrews & Forbes.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.07.2026
22:02Technologické tituly korigovaly, investoři vybírali zisky v čipech  
17:10Mistrovství světa ve fotbale a americko-evropská přetahovaná
15:19SpaceX míří do Nasdaq 100. Pasivní fondy mohou do tohoto titulu poslat miliardy dolarů  
13:45Volkswagen pod lupou: šéf koncernu volá po hlubokém řezu, překážkou budou odbory a politici  
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Hlavní makro teze a rizika  
11:37Jan Bureš: Maloobchod opět šlape na plyn, česká ekonomika by měla zrychlit
11:31Evropské akcie smíšené, americké futures červené. Reakce na Samsung dokládá narušený sentiment  
11:07Přebytek obchodu klesl v květnu na 9,9 miliardy korun
10:58Inflace v Česku v červnu značně zpomalila. Pomohlo zlevnění potravin a energií
10:39Květnový maloobchod v Česku výrazně zrychlil. Spotřebitelé utráceli za oblečení i nákupy na internetu
10:22Samsung zdvojnásobil tržby a zapsal si 19násobný zisk, přesto zklamal. Akcie klesly přes 10 procent
9:00Rozbřesk: Inflace v letních měsících klesne pod cíl, bude to však jen dočasné
8:51Trhy sledují summit NATO i napětí v Hormuzském průlivu  
6:07Čínský šok 2.0, jeho přínosy a negativa pro Evropu
06.07.2026
17:03Americké akcie nebyly podle určitého pohledu nikdy levnější než nyní
15:43AFP: Čínská firma nabízí věrohodné a "vždy věrné" humanoidní roboty
13:15Porsche se chystá zrušit další 4 000 pracovních míst
12:49Investiční výhled na druhé pololetí: Poptávka po kapitálu a obrat v politice ECB a Fedu  
10:00Strnad má podle médií zájem o podíl v Pirelli
9:12EasyJet v zásadě souhlasí s nabídkou na převzetí od firmy Castlelake

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
20:00USA - Zápis z jednání FOMC