Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk Harley-Davidson ve 4Q klesl o třetinu. Odhady trhu ale vyplnil a letos čeká růst prodejů

Zisk Harley-Davidson ve 4Q klesl o třetinu. Odhady trhu ale vyplnil a letos čeká růst prodejů

29.01.2013 14:43
Autor: ČTK

Americkému výrobci motocyklů Harley-Davidson (53,2 USD, -1,37%) Inc. klesl ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o 33 procent na 70,6 milionu USD. Za propad může renovace výrobního systému v hlavních amerických závodech. Bez mimořádných položek se zisk zvýšil na 31 centů na akcii a vyrovnal odhad trhu. Oznámila to společnost v dnešním prohlášení. 

Příjmy se snížily o 1,5 procenta na 1,01 miliardy USD (konsensus Bloomberg 975,5 mil. USD). Příjmy z prodeje motocyklů klesly o 2,6 procenta na 771,1 milionu USD a dodávky motocyklů o 7,2 procenta na 47.067 motocyklů. Příjmy z prodeje součástek pro motocykly vzrostly o 0,2 procenta a z prodeje dalšího zboží, jako je oblečení, o 6,8 procenta. 

Za celý rok zisk firmy stoupl o čtyři procenta na 623,9 milionu USD a příjmy stouply o pět procent na 5,58 miliardy USD. Společnost dodala svým prodejcům 247.625 motocyklů, o 6,2 procenta více než ve 2011. Příjmy z prodeje motocyklů pak stouply o 5,9 procenta. 

V letošním roce firma plánuje dodat obchodníkům a prodejcům 259.000 až 264.000 motocyklů. To představuje meziroční nárůst o 4,5 až 6,5 procenta. 

Harley-Davidson patří v posledních letech k nejaktivnějším značkám na českém trhu. Nový motocykl legendární americké značky si předloni v tuzemsku koupilo 316 lidí, což je o 83 více než v roce 2010. Za loňský rok plánovala firma zvýšení prodeje na 350 motocyklů. Celkem je v Česku registrovaných kolem 4000 strojů Harley-Davidson.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.12.2025
9:29Víkendář: Má Čína rozumnější přístup k AI než Spojené státy?
06.12.2025
9:27Víkendář: Krugman o americké ekonomice, demokracii a investicích do AI
05.12.2025
22:02Akciové indexy rostou směrem k novým maximům  
17:11Nejdůležitější cena na globálních trzích v příštím roce
17:06Spotřebitelská důvěra v USA v listopadu vzrostla, polevily obavy z inflace
15:21Invesco: Vzestup bitcoinu a proč do něj zrovna teď investovat?
15:14Eurostat zlepšil odhady růstu ekonomik eurozóny i EU
13:57Netflix kupuje Warner Bros a HBO Max za 72 miliard USD. Jde o největší mediální dohodu dekády
13:42Makromixér s vedoucím vývoje ŠKODA AUTO Martinem Hrdličkou: Spalovací motory nekončí, hybridy budou trendem. Evropa zaspala v bateriích
11:50Perly týdne: Poplach v OpenAI a reformy Fedu
11:14Jan Bureš: Maloobchodní tržby opět nabírají rychlost
11:10Konec týdne na historickém maximu? Akcie v pátek postupují vpřed  
10:30WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Doplnění Pololetní finanční zprávy 2025
9:57Český maloobchod v říjnu rostl, táhla kosmetika a sport
9:10Rozbřesk: Za zvýšeným růstem mezd jsou nadále převážně služby a stavebnictví
8:51Exkluzivní jednání Warner Bros. & Netflix, na burzu vstoupila čínská odpověď na Nvidii a Indie posiluje vztahy s Ruskem  
6:03Rosenberg: Na konci příštího roku budou sazby u 2,5 procenta, reálné příjmy jsou v recesi
04.12.2025
22:01Trhy vyhlíží rozhodnutí Fedu  
17:36Jeden „dolarový detail“ a vývoj americké, evropské a čínské ekonomiky v následujících letech
16:47Bloomberg: Meta se chystá výrazně omezit výdaje na virtuální svět metaverse

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data