Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vláda zvýší podporu projektů v problémových regionech na 100 %

Vláda zvýší podporu projektů v problémových regionech na 100 %

30.01.2013 11:12
Autor: ČTK

Stát zvýší maximální míru veřejné podpory pro investice ve výrobě v některých regionech s vysokou nezaměstnaností ze současných 75 procent přípustné míry na sto procent. Návrh ministerstva průmyslu a obchodu dnes schválila vláda. Vyplývá to z informací tiskového oddělení. 

Výjimka se má týkat okresů, v nichž míra nezaměstnanosti převyšuje alespoň o 50 procent průměrnou míru nezaměstnanosti v Česku, či na území státem podporovaných regionů. Sto procent z přípustné míry veřejné podpory by nově mohly z veřejných zdrojů získat také firmy z oboru zpracovatelského průmyslu. 

Přípustná míra veřejné podpory pro investiční akci, ze které se vypočítávají výše uvedená procenta, podle platné legislativy nesmí za celou dobu čerpání v regionech soudržnosti Moravskoslezsko, Střední Čechy, Severozápad, Střední Morava, Severovýchod a Jihovýchod překročit 40 procent. V regionu soudržnosti Jihozápad je maximální přípustná míra 30 procent. U malých podnikatelů se přípustná míra veřejné podpory zvyšuje o 20 procent, u středních pak o deset procent. 

Například stomilionový projekt ze severní Moravy mohl až dosud získat z veřejných zdrojů, tedy od státu, krajů, samospráv či EU, maximálně 75 procent ze 40 milionů. Nově by mohl dosáhnout na celých 40 milionů.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel
04.06.2026
22:00Broadcom negativně překvapil absencí pozitivního překvapení  
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst