Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Růst ruské ekonomiky loni zpomalil na 3,4 procenta

Růst ruské ekonomiky loni zpomalil na 3,4 procenta

31.01.2013 13:58
Autor: ČTK

Hrubý domácí produkt Ruska se v loňském roce zvýšil o 3,4 procenta. Tempo jeho růstu tak zpomalilo ze 4,3 procenta v předcházejícím roce. Oznámil to dnes ruský statistický úřad. 

Náměstek ruského ministra hospodářství Andrej Klepač již v úterý odhadl, že ruská ekonomika loni stoupla o 3,4 až 3,5 procenta. V samotném prosinci podle něj meziroční tempo růstu zrychlilo na 2,4 procenta z listopadových 2,1 procenta. 

Analytici podle průzkumu agentury Reuters předpokládají, že v celém letošním roce ruská ekonomika stoupne o 3,2 procenta. Prognóza ruského ministerstva hospodářství letos předpokládá růst o 3,6 procenta. 

Klepač v úterý uvedl, že v první polovině letošního roku počítá s růstem ruské ekonomiky o více než dvě procenta. Ve druhém pololetí očekává zrychlení růstu na více než čtyři procenta. 

"Globální prostředí zůstává obtížné a nejisté," upozornil jeden z analytiků společnosti Danske. "Je nepravděpodobné, že ruská ekonomika bude výrazněji podpořena růstem investic. Motorem ekonomiky tak pravděpodobně zůstanou soukromá spotřeba a nízká míra nezaměstnanosti," dodal.


Váš názor
  • Copak má Rusko nějakou ekonomii
    31.01.2013 15:05

    jen o kousek dal se píše - ...a jestliže má Rusko zvýšit produktivitu a diverzifikaci, musí vedle zlepšení podnikatelského prostředí zlepšit i vzdělávání. V tomto ohledu je na tom sice lépe než většina rozvíjejících se ekonomik, zároveň je ale patrné, že v čase nedochází k žádnému zlepšování. Podniky trápí zejména nedostatek kvalitních manažerů a je pravděpodobné, že u nově zakládaných firem je tento problém ještě palčivější než u těch existujících. Někdy dokonce společnosti kvůli nedostatku potřebných zaměstnanců odloží uvedení nového produktu na trh. On jim ale přijde náš nový prezident na pomoc. S pomoci soudruha Šlaufa nas přesmeruje na východ. Přece jim stále tolik dlužíme za ty dvě osvobození z roků 45 a 68
    Hermann
    • Re: Copak má Rusko nějakou ekonomii
      31.01.2013 15:15

      Rusákům věří ty jejich kecy jen naivní blbec nebo Zemanovci. Co jiného než ropu a plyn, o které jim svět cas tak moc nestoji, maji? Jen vodku svrab a bidu. Depardieu asi taky moc nepomůže, když tam odešel kvůli ušetřeni peněz že jo.
      Tejček
Aktuální komentáře
26.01.2026
6:09Na rostoucím trhu je lehké vypadat jako génius, ale když se směr otočí…
25.01.2026
10:08Víkendář: Tesla stojí na víře ve fyzickou AI, Apple by měl zahýbat se Siri
24.01.2026
10:01Víkendář: Trh míří k bublině, zatím jsou patrné jen její omezené známky
23.01.2026
19:09Stříbro poprvé nad 100 dolary, zlato u 5000 dolarů za unci
19:02První den CSG na burze: Enormní poptávka v Praze, Strnad nejbohatším zbrojařem světa
17:09Trhy věří v jedno velké tentokrát jinak…
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m