Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Time Warner (+5 %) ve 4Q s lepším ziskem i díky televizím. Spouští 4miliardový zpětný odkup akcií

Time Warner (+5 %) ve 4Q s lepším ziskem i díky televizím. Spouští 4miliardový zpětný odkup akcií

06.02.2013 13:46, aktualizováno: 6.2. 15:58

Aktualizováno

Mediální gigant Time Warner, který je také největším majoritním vlastníkem skupiny CETV, vykázal za poslední tři měsíce loňského roku čistý zisk nad očekáváním analytiků, ale tržby navzdory pozitivním překvapení v segmentu filmu a televizí na nastavenou laťku nedosáhly. Trh ale potěšil vyšší návrh kvartální dividendy a nově schválený program na zpětný odkup vlastních akcií.

Čistý zisk koncernu Time Warner, který vlastní například filmové studio Warner Bros a televizi HBO, za poslední kvartál roku 2012 vzrostl o 51 procent na 1,17 miliardy  dolarů. Po očištění od drobných jednorázových položek byl potom výsledek 1,17 dolaru na akcii nad konsensem agentury Bloomberg na úrovni 1,10 dolaru na akcii. Horší byl již výsledek skupiny na úrovni tržeb, které kvartálním výsledkem 8,16 miliardy dolarů zaostaly za očekáváním trhu na úrovni 8,22 miliardy dolarů.

Z pohledu ziskovosti jednotlivých divizí vzešlo pozitivní překvapení především ze segmentu televizí a filmů, kde provozní zisk díky dobrým výkonům kabelové divize meziročně narostl o z 433 milionů dolarů na 555 milionů dolarů. Pokles provozní ziskovosti naopak zaznamenala vydavatelská divize Time Warner, a to z 224 milionů dolarů na konci roku 2011 na 201 milionů dolarů v posledním kvartále roku 2012.

"Z finančního i provozního hlediska jsme loni měli další silný rok," uvedl generální ředitel podniku Jeff Bewkes. Upozornil rovněž na úspěch některých filmů, například snímků Temný rytíř povstal a Hobit: Neočekávaná cesta

Dobré zprávy pro akcionáře

Time Warner, jehož tržní kapitalizace na Wall Street dosahuje asi 47,3 miliardy dolarů, zároveň dnes potěšil své akcionáře. Oznámil totiž silnější využití obou kanálu, kterými může vracet volnou hotovost svým podílníkům. Kvartální dividendu představenstvo firmy navýšilo z 26 centů na akcii na 28,75 centů na akcii a zároveň oznámilo schválení programu zpětného odkupu akcií v hodnotě až 4 miliard dolarů.

"Velkým překvapením bylo zvýšení návratnosti kapitálu akcionářům prostřednictvím nové dividendy a zpětného odkupu akcií," uvedl analytik Tony Wible ze společnosti Janney Capital Markets.

Ve výhledu pro letošní rok Time Warner dnes pouze uvedl, že po čistém zisku na akcii na úrovni 3,28 USD v roce 2012 počítá pro rok 2013 s "nízkým jednociferným růstem" ziskovosti. Akci v premarketu zareagovaly růstem přes 4 procenta a půlhodinu po otevření trhu byl již růst 5%. Za dosavadní průběh letošního roku do včerejšího závěru přitom titul získal 4,5 procenta.

Společnost Time Warner Inc. v březnu 2009 koupila 31% podíl ve společnosti Central European Media Enterprises (CETV) za 241,5 mil. USD. Získala tehdy 19 milionů nově vydaných kmenových akcií CETV. Z nich 14,5 milionu byly akcie třídy A v ceně 12 dolarů za kus a zbylých 4,5 milionu byly akcie třídy B za 15 dolarů/akcii. Celková investice 350 mil. USD za jednatřicetiprocentní podíl v CETV z roku 2009 se dočkala navýšení v březnu 2011 (3,4% podíl od PPF za 19,45 USD/akcie). Na přelomu dubna a května loňského roku potom skupina CETV oznámila, že Time Warner a spoluzakladatel Ronald Lauder firmu finančně podpoří úvěry za 300 milionů dolarů na refinancování dluhu. Time Warner na oplátku získá dalších 9,5 milionu akcií CETV a i po naředění dosavadního podílů tak navýší podíl na 40 procent. V červenci potom došlo k uplatnění opce na navýšení podílu Time Warner v CETV na 49,9 procenta.

(Zdroj: Time Warner, Bloomberg, AP)


Čtěte více:

WSJ: Time Warner by měl napřesrok zcela převzít CETV
12.03.2012 9:49
Americká mediální společnost Time Warner bude napřesrok podle názoru v...
Time Warner navýšil podíl v CETV na 40 % díky nově vydaným akciím; vedení firmy si rozdá 315 tisíc akcií
19.06.2012 11:13
Mediální skupina Central European Media Enterprises (CETV) má ještě si...
CETV (+9 %) využila opci na prodej dalších akcií společnosti Time Warner (komentář)
04.07.2012 8:23
Mediální společnost CETV včera na závěru zkráceného obchodování ve Spo...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.06.2026
22:00Broadcom negativně překvapil absencí pozitivního překvapení  
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  
16:50Traders Talk: Rozdělení ČEZ a diverzifikovanější Nvidia

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.