Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Provoz Sony po prodeji části majetku zpět v zisku. První ziskový rok za 5 let na obzoru

    Provoz Sony po prodeji části majetku zpět v zisku. První ziskový rok za 5 let na obzoru

    07.02.2013 9:19
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Japonský výrobce elektroniky Sony (15,82 USD, -0,06%) je za třetí fiskální čtvrtletí na provozní úrovni zpět v zisku. Firma vydělala 46,4 miliardy jenů, zatímco před rokem měla ztrátu 91,7 miliardy jenů. K výsledku částečně přispěl prodej majetku, podnik ale také snížil náklady. Díky tomu omezil negativní dopady slabé poptávky po televizorech a dalších přístrojích.

    Provozní výsledek Sony nicméně zaostal za odhady analytiků. Ti v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že firma vytvoří provozní zisk 72,1 miliardy jenů. V čistém vyjádření ale firma dál hospodaří se ztrátou, i když nižší. Za třetí fiskální čtvrtletí čistá ztráta klesla na 10,8 miliardy jenů (konsensus Bloomberg 21 mld. JPY) ze 159 miliard jenů před rokem. Čtvrtletní tržby se zvýšily o téměř sedm procent na 1,95 bilionu jenů. Fiskální rok japonských firem končí v březnu.

    Podnik měl za předešlý finanční rok ztrátu 67 miliard jenů. Management ale potvrdil celoroční výhled a nadále předpokládá, že firma vytvoří provozní zisk zhruba 130 miliard jenů. To by byl lepší výsledek, než jaký očekávají analytici. Ti počítají se ziskem 119 miliard jenů. Management navíc dnes potvrdil, že nadále očekává, že firma bude v tomto fiskálním roce poprvé za pět let i v čistém zisku, který odhaduje na 20 miliard jenů.

    Trh s lepšími výsledky už nějaký čas počítá, což je vidět na vývoji kurzu akcií firmy. Od začátku roku už zpevnily skoro o 60 procent a jen za dnešek přidaly 3,3 procenta na 1530 jenů. Mnoho důvodů k oslavě ale investoři nemají, protože akcie zpevňují z nejnižších hodnot za posledních 30 let.

    (Zdroj: ČTK, Bloomberg, Reuters)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    24.08.2026
    13:16CSG dodá mostní automobily za více než miliardu korun do Evropy nebo Asie
    13:00Týdenní výhled: USA bojují s růstem dluhopisových výnosů, Nvidia zveřejní výsledky  
    12:17Týden začíná pro akcie smíšeně, zatímco ropa i výnosy klesly  
    10:55Tuzemští spotřebitelé ztrácejí optimismus
    10:33Trump v červnu uskutečnil přes tisíc obchodů s akciemi. Mezi nákupy byly Palantir, Berkshire Hathaway, Visa či Mastercard
    9:28Alibaba v Hongkongu prodala akcie v rekordní sekundární emisi
    8:50Rozbřesk: Prognóze ministerstva financí by slušel i alternativní scénář
    8:29Nvidia zdražuje, ropa zlevňuje. Dluhopisy Republiky znovu v nabídce  
    6:07Umělá inteligence a boom bez pracovních míst?
    23.08.2026
    8:19Víkendář: Muž, který z Číny udělal skutečně kapitalistickou zemi
    22.08.2026
    8:15Víkendář: USA po Trumpovi
    21.08.2026
    22:01Závěr týdne v zeleném, dařilo se materiálům  
    18:10Rostoucí výnosy dluhopisů – obavy z dluhů a inflace, nebo radost z umělé inteligence?
    16:52Apple po soudním rozhodnutí loni v Irsku zaplatil na daních 17 miliard USD
    16:42Pokud výnosy neklesnou pod 5 %, mohou přijít problémy pro AI i akcie, varuje BofA
    15:00Bessent zkouší stlačit výnosy. Investory však nepřesvědčil ani na 24 hodin
    14:07Po SpaceX přichází Anthropic. Trh může čekat další poražení historického IPO
    12:25Perly týdne: Ropná iluze a rally na zlatě?
    10:37ChatGPT moment humanoidních robotů může přijít až za deset let, krotí očekávání šéf Unitree
    9:06Růst spotřebitelských cen v Japonsku zrychluje, zvyšují se náklady na dovoz

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data