Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PX míří po 5 týdnech k první růstové bilanci; KB na měsíčním maximu; AAA padá nejvíc od srpna 2011

PX míří po 5 týdnech k první růstové bilanci; KB na měsíčním maximu; AAA padá nejvíc od srpna 2011

15.02.2013 10:32
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza otevírá růstem okolo půl procenta a rozšiřuje týdenní zisky na 0,8 procenta. Index PX tak má namířeno k týdennímu zisku po sérii pěti týdenních propadů v řadě. Západoevropské trhy oscilují kolem včerejších zavíracích hodnot, když investoři vyčkávají na odpolední porci amerických makrodat. Středoevropské burzy ztrácejí, když maďarský BUX klesá o 0,2 procenta, polský WIG 20 odepisuje 0,3 procenta a rakouský ATX odevzdává 0,45 procenta.

Největší ztrátu si dnes připisují akcie AAA Auto (21 CZK, -14,63%), které klesají o 15 procent na 21 , což je největší propad od srpna 2011. Akcie AAA Auto v úvodu ale propadaly dokonce o 31 procent až na 16,9 . Důvodem je pozvánka na březnovou valnou hromadu akcionářů, do jejíhož programu vedení společnosti zahrnulo stažení akcií z pražské a budapešťské burzy. Akcie AAA Auto se nyní obchodují asi na 38 procentech upisovací ceny ze vstupu provozovatele sítě autobazarů na pražskou burzu v roce 2007. S ohledem na fakt, že společnost má sídlo v Nizozemsku, a řídí se proto tamním právem, a navíc se kromě Prahy obchoduje i v Budapešti, zatím není jasné, jak bude případný proces delistingu probíhat z pohledu akcionářů.

Tahounem dnešního růstu jsou akcie Komerční banky (4001 CZK, 1,55%), které na konci svého výsledkového týdne při podprůměrném objemu rostou až o 2 procenta na měsíční maximum 4020 . Mírný růst do jednoho procenta vidíme i u akcií Erste Bank (591,9 CZK, -0,05%), které ale zůstávají pod hranicí 600 .

Nadějné zisky z úvodu týdne definitivně mažou akcie ČEZu (620,7 CZK, -0,69%), které díky dnešnímu poklesu o 0,4 procenta prohlubují týdenní ztrátu již na bezmála procento. Cena elektřiny s dodávkou v příštím roce na německé burze klesá o 0,6 procenta na 42,45 EUR/MWh. NWR (85,85 CZK, 0,64%) necelý týdne před výsledky za 4Q ztrácí asi 0,3 procenta.

 


Čtěte více:

T. Tomčány: Akcie KB mají po výsledcích nakročeno k proražení 4000 Kč hranice, větší potenciál však nevidíme (video)
13.02.2013 14:00
Dnes před otevřením trhu reportovala své čtvrtletní a celoroční výsled...
Komerční banka - Výhled mírně vylepšen (změna cílové ceny)
14.02.2013 11:32
Komerční banka diskutovala s analytiky výsledky za 4Q12/FY12 a výhled ...
NWR – Loni ještě s malým ziskem (prognóza) - výsledky již ráno!
20.02.2013 17:58
NWR oznámí své výsledky za poslední kvartál roku 2012 ve čtvrtek 21. ú...
AAA Auto navrhuje stažení svých akcií z burz v Praze a Budapešti. Akcie až -31 %
15.02.2013 8:09
Skupina autobazarů AAA Auto navrhne stažení všech svých akcií z obchod...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  
11:57RMS Mezzanine, a.s.: Rozhodování valné hromady společnosti písemnou formou mimo zasedání
11:27Zatímco nadšení v Evropě opadlo, Amerika bude růstem dohánět sváteční pauzu  
10:11Berkshire Hathaway ztrácí náskok. Relativní výkonnost je vůči S&P 500 zpět na úrovních z roku 2007
9:03Ferrari odhalilo svůj první elektromobil: 310 kilometrů v hodině a dojezd 530 kilometrů
8:45Rozbřesk: V Hormuzu znovu nejasno, což limituje zisky eura, v Polsku se sazby asi nezmění
8:44Americké údery v Íránu tlumí naděje na mírovou dohodu a Ferrari představilo první elektromobil  
8:29Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
6:05AI boom přináší trendovým investorům rekordní výnosy  
25.05.2026
17:16Obnovující se síla dolaru a ropný „UAE“ efekt
16:36PODCAST Týdenní výhled: Nový šéf Fedu, podstřelená nabídka Uberu a z Nvidie se stává ETF na AI  
15:55Jak vydělat na krizi v Hormuzu desítky milionů? Švýcarský trader přitáhl pozornost globálního trhu
15:36J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu
15:35Babiš vyzval guvernéra ČNB Michla ke snížení úrokových sazeb
13:53Změní Warsh fungování americké centrální banky?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board