Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Obří americký developer Toll Brothers je zpět v zisku

Obří americký developer Toll Brothers je zpět v zisku

20.02.2013 13:52
Autor: Redakce, Patria.cz

Americká stavební společnost Toll Brothers vytvořila v prvním čtvrtletí svého fiskálního roku zisk 4,4 milionu dolarů. Ještě před rokem byla ve ztrátě, která činila 2,8 milionu dolarů. Situace na trhu je teď podle firmy výrazně lepší, což se odráží mimo jiné v tom, že objem zakázek se zvýšil o 49 procent.

Realitní trh je hlavní příčinou krize, do které se Spojené státy dostaly v roce 2007. Potíže, které se nejprve objevily v menší části amerického realitního sektoru, se rozšířily na zbytek odvětví a později zasáhly banky a další finanční instituce v USA i jinde ve světě.

Toll Brothers je v USA největším developerem se specializací na luxusní domy. Zisk na akcii ve čtvrtletí činil tři centy proti ztrátě dva centy ve stejném období loni. Celkové tržby vzrostly o 32 procent na 424,6 milionu dolarů.

Ve fiskálním roce 2013 počítá realitní firma s dodávkou 3750 až 4300 domů. Toll Brothers má vedle toho k dispozici asi 4000 bytů, které může pronajímat. Firma chce mít tento nový byznys v zisku už v roce 2015. V jejím 1Q dosáhla hrubá marže 18,5 %, míra rušení zakázek zůstala stabilní na 6,2 %, hotovost na konci čtvrtletí dosahovala 793,6 mil. USD. Firma uvedla, že „trh se jeví jako oživující“.

Citelné zlepšení na trhu registruje i konkurence, Toll Brothers tedy v tomto ohledu není žádnou výjimkou. Lepší výsledky hospodaření, než jaké se očekávaly, už oznámily firmy D.R. Horton a Pulte Group. Důvodem je z části i to, že k dispozici není dost nových domů. Právě toho chce využít i Toll Brothers, který oznámil, že vstoupí na trh nájemního bydlení.

Vstup do segmentu nájemního bydlení v lednu oznámila i konkurenční společnost Lennar, která je třetí největší stavební firmou v USA. Horší dostupnost úvěrů a vysoká nezaměstnanost totiž nutí lidi volit raději bydlení v nájmu, než si brát hypotéku na vlastní bydlení. Nájmy se zvyšují už 12 čtvrtletí v řadě a volných bytů je nejméně za 11 let, respektive od třetího čtvrtletí 2001.

Toll Brothers se zpravidla zaměřuje na klienty, kteří vydělávají alespoň 100.000 dolarů ročně a v minulosti své závazky vždy bez problémů spláceli. Podnik má nyní zakázky na 973 nových luxusních domů. Objem zakázek je u developerů klíčovým ukazatelem, protože tržby se v účetnictví těchto firem objeví až ve chvíli, kdy se dům prodá.

Akcie Toll Brothers za poslední rok zpevnily asi o 55 procent a nyní se pohybují kolem 37 dolarů. Jejich růst tak odráží postupné zlepšení situace na realitním trhu.



(Zdroj: Toll Brothers, Bloomberg, AP, čtk)


Čtěte více:

USA: Realitní sektor se dále zlepšuje, stavebních povolení nejvíce za 4 roky
19.12.2012 15:53
Stav realitního sektoru ve Spojených státech se v listopadu dál zlepšo...
Fed: Americkou ekonomiku v závěru roku podpořily nákupy, auta a trh bydlení
17.01.2013 8:29
Předvánoční nákupy, vysoký prodej aut a oživení trhu s bydlením podpoř...
Úleva pro Španělsko: Dlouhý pád cen domů končí. Dluhu prodáno více, ale dráže
07.02.2013 11:52
Španělský realitní trh nabídl zásadní nádech pro dlužníky, vládu i ba...

Váš názor
  • toll brothers zase v zisku.........
    20.02.2013 19:31

    pani zdejsi makleri zase zari - proc tedy dneska, po vyhlaseni vysledku za posledni kvartal, jejich akcie spadly o vice nez 6% ??
    zasebull
Aktuální komentáře
12.06.2026
22:00Největší IPO historie SpaceX jde na burzu  
17:14Hodnota akcií SpaceX a „valuační“ informační šum
15:38Centrální banky se posouvaly k merkantilismu, zvyšovaly proto nákupy cenných papírů
15:15SpaceX: Co všechno potřebujete vědět o největším IPO v historii Wall Street  
13:58Adobe roste, ale akcie klesají. Investoři se obávají slabší monetizace
12:19Perly týdne: Erin Brockovich jde proti datovým centrům a Britové přehodnocují brexit
10:38Pád ropy poslal akcie i dluhopisy vzhůru. Čeká se na start SpaceX  
10:28Michl: ČNB může zvýšit sazby už příští týden. Musí bojovat s jádrovou inflací  
8:45Rozbřesk: ETS 2 se rýsuje. Stabilnější trh, ale citelný dopad na domácnosti
8:41SpaceX mění historii, Trump ustoupil od útoku na Írán a ČNB může zvýšit sazby  
6:02Trhy se posouvají směrem ke kasinu a retailoví investoři nejsou „hloupými penězi“
11.06.2026
17:19Většina trhu je z jednoho pohledu „levná“. Z druhého „drahá“
15:30Goldman Sachs: Capexy Oraclu sice investory vyděsily, ale část trhu z nich těží  
14:52ECB podle očekávání zvýšila úroky, depozitní sazba je na 2,25 procenta
13:45OpenAI zvažuje výrazné zlevnění tokenů. Chce tím předskočit Anthropic
12:16Oracle doručil silná čísla, trh ale znervóznily obří investice do umělé inteligence  
11:56Mercedes se dohodl s firmou Tytan na spolupráci při výrobě systémů proti dronům
11:06Vyšší investice Oraclu do datacenter děsí investory. Akcie reagují poklesem  
10:27Akcie naznačují obrat vzhůru, zatímco se čeká na ECB a další inflační čísla  
9:45Státy EU a europoslanci se shodli na úpravě emisních povolenek ETS 2

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university