Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Time Warner vyčlení divizi časopisů Time, zaměří se na televizi

Time Warner vyčlení divizi časopisů Time, zaměří se na televizi

07.03.2013 10:03
Autor: ČTK

Americká mediální společnost Time Warner (55,46 USD, 0,74%) vyčlení ze své organizační struktury divizi časopisů Time. Do ní patří řada věhlasných titulů, jako je Time, Sports Illustrated nebo People. Nová firma, kam budou časopisy patřit, bude fungovat zcela nezávisle a její akcie se budou obchodovat na burze. Time Warner uvedl, že se víc zaměří na televizní vysílání. 

Rozhodnutí managementu je velmi překvapivé, neboť firma se dosud snažila divizi časopisů posílit. Jednala dokonce o spolupráci se společností Meredith, jejíž časopisy chtěla přidat k těm svým, a vytvořit tak jeden podnik. Právě časopis Time stál u zrodu celého podniku, který ale nepočítá s tím, že by název teď změnil. 

Ředitel Time Warner Jeff Bewkes řekl, že avizovaná změna dá mateřské společnosti "strategickou čistotu". Umožní prý, aby se podnik zaměřil na televizní vysílání, filmy a tvorbu programového materiálu pro televize. Ke změnám se firma chystá ještě do konce tohoto roku. 

Time Warner má téměř 50procentní podíl v mediální společnosti Central European Media Enterprises (CETV), která v České republice vlastní televizi Nova a další stanice. Time Warner do CETV (100,75 CZK, 0,85%) vstoupil v roce 2009 a od té doby svůj vliv ve společnosti významně posílil. Loni se také se CETV dohodl, že ji finančně podpoří, čímž dal najevo, že s ní má větší plány. 

Na začátku letošního března uplynulo 90 let od doby, co vyšlo první číslo časopisu Time. O vznik týdeníku se zasloužil vydavatel Henry Luce, což byla významná osobnost mediální sféry minulého století, a jeho spolužák z Yaleovy univezity Briton Hadden.


Čtěte více:

Time Warner (+5 %) ve 4Q s lepším ziskem i díky televizím. Spouští 4miliardový zpětný odkup akcií
06.02.2013 13:46
Mediální gigant Time Warner, který je také největším majoritním vlastn...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
8:50Írán hlásí pokrok v jednáních, Trump doma čelí tlaku a Warsh se dnes ujme vedení Fedu  
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026
17:10Zastaví dluhopisové trhy akciovou rally?
17:00Primoco UAV SE: Vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y
8:00DE - HDP, q/q
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university