Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Povinné ručení zdraží, pojišťovny budou přispívat hasičům

Povinné ručení zdraží, pojišťovny budou přispívat hasičům

13.03.2013 11:12
Autor: ČTK

Majitelům aut se od příštího roku zdraží povinné ručení kvůli novele zákona o pojištění, která zavádí pojišťovnám povinnost odvést z vybraného povinného ručení tři procenta hasičům. Píšou to dnešní Lidové noviny (LN). Poslanci, kteří budou novelu příští týden schvalovat, tvrdí že pojišťovny důvod zdražovat nemají. Pojišťovny s tím ale zásadně nesouhlasí.

"Stále platí rovnice, že 20 miliardy korun pojišťovny vyberou a deset miliard vydají. To znamená, že každý rok mají tyto pojišťovny deset miliard korun," řekl LN Jeroným Tejc (ČSSD).

Podle pojišťoven je povinné ručení v posledních dvou letech ztrátové, a pokud budou muset něco odvádět, musí zdražit. "Není jiné cesty. Sazby jsou na hranici rentability - a spíše za ní," řekl deníku prezident České asociace pojistitelů Martin Diviš, šéf pojišťovny Kooperativa.

Podle původního návrhu novely z loňského roku měli peníze z pojišťoven dostávat pouze hasiči. Nynější návrh jim přiděluje 60 procent částky, 15 procent dostanou policisté a zdravotníci a 15 procent má jít na programy pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Peníze bude rozdělovat Fond zábrany, který by měla spravovat Česká kancelář pojistitelů. 


Váš názor
  • zdraží poviné pojištění
    13.03.2013 12:29

    Poslanci tvrdí že pojišťovny důvod zdražovat nemají. Pojišťovny s tím ale zásadně nesouhlasí. Výsledek = zaplatí to ti, kteří se nemohou bránit
    Q
    • Re: zdraží poviné pojištění
      17.03.2013 18:54

      A teď mi tedy řekněte u jaké pojišťovny to bude nejlevnější? Zkoušela jsem různé ty porovnávače a zatím mi přijde, že nejlepší ceny má Slávia. Alespoň takhle bych se mohla bránit, že půjdu za nejnižší cenou, když už nic jiného dělat nemůžu!!!
      Smoulinka
      • ručení
        01.07.2013 16:20

        Jo, slávia je docela levná, ale neni všechno levný i dobrý. Třeba koukat i na výšku krytí a spoluúčasti. Přes srovnávač si můžeš udelat přehled o cenách v jednotlivých pojišťovnech, na netu je jich mnoho, já jsem využila www.expresnipojisteni.cz a taky jsem tam uzavřela ručení. vše online.
Aktuální komentáře
29.06.2026
17:58Nový rozměr bezpečného zlatého útočiště a akcie jako reálné aktivum
16:27PODCAST Týdenní výhled: Trhy sledují data z USA a Korea sází na čipy  
15:17Čipové války mezi USA a Čínou: Huawei na domácím trhu vytlačuje Nvidii, letos cílí na poloviční podíl
14:41Rocket Lab kupuje Iridium za 8 miliard USD. Získá tak síť satelitní komunikace
12:10Vedra testují digitální infrastrukturu: datacentra čelí rostoucím klimatickým rizikům
11:48Úvod týdne je rozpačitý, ale zájem o technologie by mohl trhům pomoci  
10:32Korea si chce udržet globální náskok. Samsung a SK Hynix rozjíždějí megaprojekty za stovky miliard dolarů
8:57Rozbřesk: Co masivní propouštění ve VW může znamenat pro německou ekonomiku?
8:55J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
8:54ČEZ začíná řešit kroky pro ČEZ Energy, Burnham slibuje reformy a Jižní Korea zrychluje investice do čipů  
8:45J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Zápis z valné hromady konané dne 26.6.2026
6:09Nová vlna mega IPO hýbe trhy. Rychlé zařazování do indexů přináší šance i rizika
28.06.2026
9:40Víkendář: Možná se vám bude líbit červené auto víc než modré, ale pokud na auto nemáte, je barva jen hypotetické téma
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data