Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tvorba pracovních míst v soukromém sektoru USA za březen zpomalila

Tvorba pracovních míst v soukromém sektoru USA za březen zpomalila

03.04.2013 14:32, aktualizováno: 3.4. 14:58
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Report ADP o zaměstnanosti v soukromém sektoru přinesl negativní překvapení. Za březen přibylo 158 tisíc pracovních míst, zatímco trh podle konsensu předpokládal 200 tisíc. Únorové číslo bylo revidováno vzhůru na 237 z 198 tisíc, ale stejnou měrou byl revidován lednový výsledek směrem dolů. Negativní dojem z nových dat tak zůstává. Dolar dnes postupně oslabuje a po číslech své ztráty k euru rozšiřuje.

Velmi slabá tvorba míst v březnu připadá na průmysl, kde jich přibylo jen 7 tisíc. To je určitě zklamání, zvláště poté, co dílčí informace v rámci průmyslových indexů (ISM apod.) přisuzovaly oblasti zaměstnanosti další slušné zlepšování. Přírůstek míst v průmyslu je nejnižší od září, přičemž v posledních pěti měsících se držel kolem 35 tisíc.

Slabší ve srovnání s průměrem za poslední měsíce byla rovněž tvorba míst v sektoru služeb, i když březnových 152 tisíc není až tak slabé číslo. Při podrobnějším pohledu se místa tvořila hlavně v oblasti služeb pro firmy (39 k), v obchodě, dopravě a utilitách (22 k). Ve stavebnictví se počet míst za březen nezměnil. Nejvíce, 74 tisíc míst, přitom přibylo v malých firmách do 50 zaměstnanců. Ve středních a velkých společnostech to bylo 37, respektive 47 tisíc.

Report ADP je negativní zprávou před pátečními oficiálními daty z trhu práce (publikované BLS). Spolehlivost tohoto indikátoru je ale v poslední době relativně malá, ačkoli dlouhodobé trendy kopíruje prakticky stejně jako data BLS. Páteční data tak nemusejí přinést horší výsledek, než se nyní čeká. Další indikací bude ještě dnes dílčí index zaměstnanosti v rámci ISM z nevýrobního sektoru.


Váš názor
  • Jak zábavné se trochu začíst
    03.04.2013 18:16

    Tvorba pracovních míst v soukromém sektoru USA za březen zpomalila............................................ Vlčku, Vlčku co si máme vybrat poradˇ ".....Únorové číslo bylo revidováno vzhůru na 237 z 198 tisíc....,za poslední měsíce byla rovněž tvorba míst v sektoru služeb, i když březnových 152 tisíc není až tak slabé číslo........je negativní zprávou před pátečními oficiálními daty z trhu práce.........Spolehlivost tohoto indikátoru je ale v poslední době relativně malá.....",
    Křísková
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, m/m
11:00EMU - Maloobchodní tržby, m/m
16:00USA - Index ISM v nevýrobním sektoru