Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ruská firma musí Hamé zaplatit kvůli logu a designu 5,2 mil.Kč

Ruská firma musí Hamé zaplatit kvůli logu a designu 5,2 mil.Kč

05.04.2013 13:49
Autor: ČTK

Ruská firma Ruzkom musí potravinářské společnosti Hamé zaplatit v přepočtu asi 5,2 milionu korun za napodobování loga a designu výrobků Hamé. Rozhodl o tom ruský soud, rozsudek je pravomocný, sdělila dnes ČTK mediální zástupkyně Hamé Andrea Červenková. Soudní spor trval několik let. 

"Rusko je pro nás mimořádně důležitý trh, představuje více než desetinu z našich celkových tržeb a na tamním trhu se nám daří rok od roku lépe," uvedl generální ředitel Hamé Martin Štrupl. 

Firma Ruzkom podle Hamé dosud nerespektovala soudní rozhodnutí a odškodné neuhradila. Částku za poškození práv, značky a obchodních zájmů společnosti nyní vymáhá soudní exekutor. 

Společnost na ruském trhu působí od poloviny 90. let minulého století. V roce 2004 zde otevřela nový výrobní závod ve městě Vladimiru, asi 200 kilometrů od Moskvy. Vyrábí se zde paštiky, kečupy a kojenecké masozeleninové výživy, které Hamé distribuuje nejen na ruském trhu, ale i do dalších rusky mluvících zemí. Loni dosáhlo Hamé v Rusku tržeb více než 517 milionů korun, což znamenalo meziroční nárůst 22 procent. 

Společnosti loni meziročně vzrostly tržby o 10,5 procenta na 5,8 miliardy korun. Zatímco v České republice klesly o pět procent, zahraničním dceřiným společnostem se tržby zvýšily o desítky procent. Nejvýraznější nárůst vykázalo Rumunsko. Výroba skupiny Hamé je soustředěna do sedmi výrobních závodů v Česku a do jednoho v Rusku a v Rumunsku. Loni zaměstnávala skupina v průměru 2379 lidí, zhruba o pět desítek méně než v roce 2011. Hamé od roku 2008 vlastní islandská společnost Nordic Partners.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.07.2026
17:25Pracují nyní trhy pro Fed nebo proti němu? A jak dopadnou testy nových monetární myšlenek?
16:06Existují skutečně důvody pro zvedání sazeb?
14:14SK Hynix míří na Nasdaq. O jeden z největších burzovních debutů v historii je obrovský zájem  
14:01Nápojový kolos PepsiCo zvýšil čtvrtletní zisk, u růstu tržeb překonal odhady
13:58Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
12:04Investiční výhled na druhé pololetí: Shrnutí  
11:02Míra nezaměstnanosti v červnu stagnovala
10:51PODCAST Analytický radar: Makrovýhled Patrie pro druhé pololetí  
10:23Akcie znovu rostou, zatímco dluhopisy tlumí optimismus  
10:19Nezaměstnanost v ČR v červnu stagnovala na 4,8 procenta, přibylo volných míst
9:48Průmyslová výroba v Česku v květnu zrychlila meziroční růst na dvě procenta
8:55Rozbřesk: Potvrdí průmysl zlepšenou kondici ekonomiky?
8:48Kofola zachrání Bílinskou kyselku i Zaječickou hořkou. Uspěla ve výběrovém řízení o tradiční minerálky
8:44Akcie míří vzhůru i přes napětí s Íránem. SK Hynix přitahuje velký zájem a Kofola kupuje tradiční minerálky  
6:40Sohn: Google může být ke koupi, kvalita nyní jen zabírá místo v portfoliu
08.07.2026
22:01Akcie oslabily kvůli novému napětí mezi USA a Íránem, ropa prudce zdražila  
16:06Apple sází na americké čipy, Broadcom získal kontrakt za více než 30 miliard dolarů
16:04AI a pravidlo „v tom nejlepším přestat“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Nezaměstnanost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m