Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KPMG po skandálu rezignovala na audit firem Herbalife a Skechers

KPMG po skandálu rezignovala na audit firem Herbalife a Skechers

10.04.2013 8:48
Autor: ČTK

Auditorská společnost KPMG dnes rezignovala jako auditor dvou amerických firem, a to výrobce nutričních produktů Herbalife a prodejce obuvi Skechers (21,91 USD, 1,86%). Udělala to v reakci na zjištění, že jeden její společník se dopustil nekalých praktik; zneužil prý neveřejných informací od obou firem k obchodování. Informované zdroje agentuře Reuters řekly, že případ dnes začala vyšetřovat losangeleská pobočka Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). 

KPMG sdělila, že po zjištění nekalostí okamžitě propustila nejmenovaného společníka z pobočky v Los Angeles. Společník údajně předal důvěrné informace o hospodaření auditovaných firem někomu, kdo je využil k obchodování na akciovém trhu. KPMG své poslední auditorské zprávy o těchto firmách stáhla. FBI ani americká burzovní komise (SEC) se ke zprávám nevyjádřily. 

KPMG se od praktik bývalého společníka distancovala. "Tento jednotlivec porušil přísná pravidla firmy, zradil důvěru klientů a kolegů a jednal bez ohledu na dlouhodobou kulturu KPMG, kterou charakterizuje profesionalita a integrita," uvedla firma. 

KPMG patří mezi čtyři největší auditorské společnosti světa vedle PricewaterhouseCoopers, Deloitte a Ernst & Young. Jakékoli známky nekalých praktik by mohly vést k poškození její pověsti.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.02.2026
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  
10:10Dassault Systemes hlásí slabé výsledky i výhled, akcie padají nejvíce od roku 2002
8:45Rozbřesk: Trhy mají strach z masivních investic do AI. Je oprávněný?
8:39Obavy z AI zasahují tradiční finanční firmy a Paramount dál bojuje o Warner Bros.  
6:03AI investice zvyšují volatilitu na trzích. S&P 500 se po růstu může znovu octnout pod tlakem
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  
10:32Alphabet táhne dluhopisový boom. Na trh pošle i emisi se stoletou splatností
10:24Výrobce čipů TSMC v lednu zvýšil prodej meziročně o 37 procent
9:57Vývozní a dovozní ceny v Česku se loni po předchozím růstu snížily
9:40Britský těžař BP zvýšil čtvrtletní zisk o 32 procent, zastaví odkupy akcií
9:07Rozbřesk: Měla by ČNB snížit objem devizových rezerv?
8:36Akciová rally v Japonsku pokračuje, BYD podala žalobu proti Trumpovým clům, Evropa otevře zeleně  
6:03Kupovat při korekci?
09.02.2026
22:17Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
2:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst