Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Index S&P 500 uzavřel v plusu; pomohly výsledky Coca Cola a J&J

    Index S&P 500 uzavřel v plusu; pomohly výsledky Coca Cola a J&J

    16.04.2013 22:01

    V pondělí se americké akcie propadly nejvíce od loňského listopadu. Dnes si tak chtěly zlepšit reputaci, což se jim nakonec povedlo. Pomohla jim k tomu dobrá makrodata z nemovitostního trhu a také pokračující výsledková sezóna. V období měsíce března se začalo stavět více domů, než očekával konsenzus ekonomů. Do obliby se dostávají vícegenerační, rodinné projekty. Komoditní trh se částečně uklidnil, zlato v průběhu úterka přidalo 1,5 %, stříbro, platina a paladium přes 2,5 %.

    Významným tahounem dnešního obchodování byly firemní výsledky. Sodovkárna Coca-Cola (41,08 USD, -0,24%) dnes reportovala zisk 46 centů na akcii za první kvartál a překonala tím odhad 44 centů. Firmě pomohl nárůst prodejů v Latinské Americe a oznámila také záměr částečně prodat práva na distribuci nápojů ve Spojených státech. Akcie Coca-Cola rostly o 5,6 %! Johnson & Johnson také zaznamenal nárůst. Výsledkem 1,44 USD na akcii překonal odhad, když se mu v prvním kvartálu podařilo uvést nové léky na trh a také začlenit firmu Synthes Inc. D. Oba tituly spadají do indexu DJIA, který rostl o 1,1 %.

    Z klesajících titulů po výsledcích lze zmínit Goldman Sachs. Banka, kterou živí příjmy z obchodování, v prvním kvartále nedokázala držet tempo růstu tržeb svých konkurentů. Tržby z obchodování s akciemi a dluhopisy klesly o 12 % na 5,22 mld. USD. Akcie banky byly také na chvostu indexu S&P 500. Ten ale s podporou finančních a energetických titulů posílil o 1,4 %. Technologický NASDAQ rostl o 1,5 %, Apple (426,24 USD, 1,52%) zakončil s 1,5% ziskem.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data