Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kalousek: Dusme úsporami ekonomiku co nejméně to půjde

Kalousek: Dusme úsporami ekonomiku co nejméně to půjde

23.04.2013 18:34
Autor: Redakce, Patria.cz

Vláda může polevit v úsilí o konsolidaci veřejných rozpočtů, aby podpořila ekonomiku v období vleklé recese, řekl v úterý ministr financí Miroslav Kalousek. "Domnívám se, že za současné situace, kdy jsou úroky (u dluhopisů) již na historicky nejnižší úrovni, tak stlačíme-li deficit bezpečně pod 3 procenta (HDP), tak není potřeba dusit ekonomiku více, než je z hlediska udržitelného rozpočtu nezbytné," řekl Kalousek agentuře Reuters v krátkém telefonickém rozhovoru.

Ministr dodal, že zvolnění tempa fiskální konsolidace je možné do doby, než se zotaví ekonomický růst po nejdelší recesi v novodobé historii Česka.

Resort financí navrhuje v letech 2014 až 2016 držet deficit veřejných financí na úrovni 2,8 procenta hrubého domácího produktu, ukázal v úterý plán střednědobých výdajových rámců.

(Zdroj: Reuters)


Váš názor
 •  
  24.04.2013 10:04

  Již v roce 1775 Edward Gibbon popsal příčiny pádu římského impéria: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-havlik.php?itemid=19743 Něco mi to , sakra, připomíná, ale ne a ne si vzpomenout co!!!
  Achjo...
 •  
  24.04.2013 6:15

  Kalousek: Dusme úsporami ekonomiku co nejméně to půjde - A co takhle: dusme zlodějinama a korupčením ekonomiku co nejméně to půjde!
  Achjo...
  • Farizej
   24.04.2013 9:31

   Kolousek je docela průhledný. Volby se blíží, tak je potřeba přinést nějaký vklad do budoucí koalice, ve které určitě chce být. Kdo ale nahradí škody, které nesmyslným udušením ekonomiky v posledních 2 letech způsobil (byl to právě on)? A stačilo by tak málo, třeba jen snížit spotřební daň na pohonné hmoty, výběru daní by to neublížilo (spíše naopak, jak ukazují mnohé názory a studie) a cena PHM vstupuje prakticky do všeho. Její snížení by určitě napomohlo rozhýbání ekonomiky, zvláště, kdyby bylo doprovázeno dalšími prorůstovými podněty.
  • No nazdar
   24.04.2013 7:52

   V ČR se rozkrade formou nesmyslných zakázek 1/3 ročního rozpočtu. Kalousek vůbec nemusí prodávat st. dluhopisy, ale on chce. Jinak by nikdy Klausovu vysněnou vrstvu zbohatlíků nevytvořili. Bohatství se totiž nedá získat prací, ale pouze zločinem. Tohle rozkrádání je zločin v podání politických rozhodnutí, čímž si galerka kryje záda. A to je také důvod, proč vlády za posledních 20 let odmítají reformy v justici. Politický zločin tak dostal smrtící rozměry a sám si vykoledoval potenciální krveprolití. Cynické kecy nasazeného poskoka podsvětí, nějakého Kalouska, na tom nic nezmění.
   Jesse
   • Re: No nazdar
    24.04.2013 9:13

    Velmi kritické, ale já bych byl kritičtější. Předpokládám, že snad ví proč to dělá. Dle mého to nejhorší nás ještě čeká.
    Jezdec.
    • Dočkáme
     24.04.2013 9:43

     Rok 2014 a 2015 se budeme divit. Dopady ekonomické reformy u nás a tvrdá recese v jádru EU udělá svoje. Stále pokračující deflace drtí vlády EU a nutí je k zoufalým krokům (např. Kypr). To co se událo na Kypru nezůstane bez odezvy.
     Medium2
     • Re: Dočkáme
      24.04.2013 12:16

      Já už to psal před 2, 3 roky nepamatuji si. Několik mých velmi bohatých známých prodává majetek. V čem mají peníze netuším, ale zbavují se činžovných domů, bytů a jiných nemovitostí. Všichni svorně říkají, že to nejhorší nás teprve čeká. Většinou jsou to lidi kolem 60.
      Jezdec.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, m/m
11:00EMU - Maloobchodní tržby, m/m
16:00USA - Index ISM v nevýrobním sektoru