Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcionáři v čele s Icahnem mají alternativu k převzetí Dellu

Akcionáři v čele s Icahnem mají alternativu k převzetí Dellu

10.05.2013 8:52
Autor: ČTK

Přední akcionáři amerického výrobce počítačů Dell navrhli alternativu k plánovanému převzetí podniku zakladatelem Michaelem Dellem a skupinou dalších investorů. Informoval o tom list The Wall Street Journal na svých internetových stránkách.

Skupina investorů zahrnující Michaela Della začátkem roku navrhla, že firmu Dell převezme za 24,4 miliardy dolarů (482 miliard Kč), a poté ji stáhne z akciového trhu. Alternativní návrh podle listu předpokládá, že akcionáři podniku budou mít možnost si své akcie ponechat či získat 12 dolarů za akcii v podobě hotovosti či dalších akcií.

Za alternativním návrhem stojí investor Carl Icahn a firma Southeastern Asset Management. Jsou to dva největší akcionáři Dellu, kteří společně kontrolují 13 procent podniku. Podobně jako někteří další významní akcionáři považují nabídku Michaela Della za příliš nízkou.

Michael Dell uvedl svou firmu na veřejný trh v roce 1988, kdy měla hodnotu 85 milionů dolarů. Dell trhu osobních počítačů kraloval zejména na vrcholu internetového boomu kolem roku 2000, kdy jeho hodnota překračovala 100 miliard dolarů. V roce 2006 jej sesadil z první příčky Hewlett-Packard. V současnosti je Dell třetím největším výrobcem počítačů na světě.


Čtěte více:

Zisk Dell, odcházející z burzy, propadl o 31 procent
20.02.2013 9:47
Zisk amerického výrobce počítačů Dell se ve fiskálním čtvrtém čtvrtlet...
Vysoká hra
02.04.2013 15:01
Jedny z nejvíce vzrušujících zpráv ze světa velkého businessu jsou bez...
Dell možná stažení z burzy nečeká. Velký akcionář se kloní ke konkurenční nabídce na převzetí
10.04.2013 10:26
Investiční společnost Southeastern Asset Managament, která je druhým n...
Blackstone couvá od koupě Dellu, ve hře zůstávají zakladatel firmy a investor Icahn
19.04.2013 11:57
Investiční společnost Blackstone Group se stáhla ze soutěže o převzetí...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.04.2026
8:09Tržní houpačka pokračuje. Barclays radí zaměřit se na defenzivu a vybírá konkrétní tituly  
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
10:37Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst