Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Ozvěny Wall Street - přehled

    Ozvěny Wall Street - přehled

    13.06.2013 9:25

    Přečtěte si, o čem se mluví poté, co na Wall Street ve středu odzvonilo:

    Společnost H&R Block zveřejnila čtvrtletní zisk 2,42 USD na akcii při tržbách 2,2 mld. USD, čímž zklamala trh, který čekal zisk 2,61 USD na akcii a tržby 2,28 mld. USD. Akcie v poobchodní fázi nejprve oslabily, pak ale zakončily o 0,76% výše.
     
    Řetězec obchodů s potravinami Safeway oznámil, že prodá své aktivity v Kanadě společnosti Sobeys za 5,8 mld. CAD (5,7 mld. USD) v hotovosti. Společnost očekává realizaci transakce ve čtvrtém čtvrtletí. Akcie v poobchodní fázi vystřelily o 29,7 % výše, výrazný nárůst ceny zaznamenaly i akcie rivalů Kroger a Supervalu. 

    Mateřská společnost značek Tommy Hilfiger a Calvin Klein - PVH - zveřejnila čtvrtletní zisk 1,91 USD (bez jednorázových položek), čímž snadno překonala očekávání trhu. Tržby ve výši 1,9 mld. USD byly v souladu s očekáváním. Společnost zároveň představila výhled pro současné čtvrtletí, který překonal očekávání. Akcie v poobchodní fázi posílily o 8,28%.

    Řetězec oblečení pro muže Men's Wearhouse představil čtvrtletní zisk 65 centů na akcii při tržbách 617 mil. USD, čímž překonal očekávání analytiků. Celoroční výhled společnosti byl v souladu s očekáváním. Akcie v poobchodní fázi posílily o téměř 3%.
     
    Internetová společnost Yahoo získala společnost Ghostbird Software, zabývající se softwarem pro fotografování mobilními telefony. Finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny. Akcie v poobchodní fázi zůstaly téměř beze změny s 0,15% nárůstem.

    Prodejce automobilových součástek AutoZone oznámil dodatečný zpětný odkup akcií v objemu 750 mil. USD. Akcie se v poobchodní fázi posunuly o 0,56%. 
     


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    24.08.2026
    22:03Wall Street zahájila týden opatrně: Investoři vyhlížejí výsledky Nvidia  
    17:20Dluhy, akcie a umělá inteligence
    16:56Vláda: Peníze z EU by v ČR po roce 2028 měly směřovat na dopravu či energetiku
    16:33FT: Místo nejvyspělejšího modelu Anthropiku firmy preferují levnější nástroje
    15:55PODCAST Týdenní výhled: USA bojují s růstem dluhopisových výnosů, Nvidia zveřejní výsledky  
    15:53Tuzemští spotřebitelé ztrácejí optimismus
    13:16CSG dodá mostní automobily za více než miliardu korun do Evropy nebo Asie
    12:17Týden začíná pro akcie smíšeně, zatímco ropa i výnosy klesly  
    10:33Trump v červnu uskutečnil přes tisíc obchodů s akciemi. Mezi nákupy byly Palantir, Berkshire Hathaway, Visa či Mastercard
    9:28Alibaba v Hongkongu prodala akcie v rekordní sekundární emisi
    8:50Rozbřesk: Prognóze ministerstva financí by slušel i alternativní scénář
    8:29Nvidia zdražuje, ropa zlevňuje. Dluhopisy Republiky znovu v nabídce  
    6:07Umělá inteligence a boom bez pracovních míst?
    23.08.2026
    8:19Víkendář: Muž, který z Číny udělal skutečně kapitalistickou zemi
    22.08.2026
    8:15Víkendář: USA po Trumpovi
    21.08.2026
    22:01Závěr týdne v zeleném, dařilo se materiálům  
    18:10Rostoucí výnosy dluhopisů – obavy z dluhů a inflace, nebo radost z umělé inteligence?
    16:52Apple po soudním rozhodnutí loni v Irsku zaplatil na daních 17 miliard USD
    16:42Pokud výnosy neklesnou pod 5 %, mohou přijít problémy pro AI i akcie, varuje BofA
    15:00Bessent zkouší stlačit výnosy. Investory však nepřesvědčil ani na 24 hodin

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data