Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Hilton míří na burzu

Hilton míří na burzu

08.08.2013 18:14
Autor: Redakce, Patria.cz

Americká společnost Hilton Worldwide, která je provozovatelem sítě hotelů Hilton, chystá návrat na burzu. Její majitel, společnost Blackstone Group, už vybral čtyři banky, které prodej akcií v rámci primární emise (IPO) zorganizují. S odvoláním na nejmenované zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Primární nabídka by se mohla uskutečnit v první polovině příštího roku. 

Blackstone firmu Hilton Worldwide převzal v roce 2007, kdy za ni zaplatil 26,7 miliardy dolarů (nyní 515,8 miliardy Kč). Před vypuknutím globální finanční krize o rok později to bylo jedno z největších případů, jaké uskutečnili soukromí investoři za vypůjčené peníze. Pro řetězec ale převzetí znamenalo vysoké zadlužení, kvůli finanční krizi měl podobně jako jeho konkurenti také problém nalákat hosty. 

Blackstone podle zdrojů vybral banky Deutsche Bank, Goldman Sachs Group, Bank of America a Morgan Stanley, aby úpis akcií připravily. Všechny zmiňované společnosti se ke zprávám odmítly vyjádřit. 

Návrat na veřejné trhy by mohl nastat ve vhodnou dobu. Podle analytiků totiž narůstá zájem o ubytování v hotelích, zatímco kapacity se v minulých letech příliš nezvýšily. 

Firmu Hilton v roce 1919 založil podnikatel Conrad Hilton. Mezi její značky patří síť hotelů Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad, Home2Suites nebo Hilton Garden Inn. V květnu se v řetězci Hilton Worldwide nacházelo takřka 4000 realit s téměř 658.000 pokoji. 

Podle údajů pro akcionáře Blackstonu se letošní zisk Hiltonu před úroky, zdaněním a odpisy odhaduje o 58 procent vyšší než v roce 2009.

(Zdroj: čtk, Reuters, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.01.2026
10:00Akcie Pumy prudce vzrostly. Čínská Anta Sports kupuje ve firmě 29procentní podíl
9:51Micron investuje v Singapuru 24 miliard dolarů do nového závodu na čipy
8:58Rozbřesk: Vláda schválila rozpočet se schodkem 310 miliard. Navzdory rozpočtovým pravidlům
8:50EU uzavřela obchodní dohodu s Indií, akcie míří do zeleného  
8:30EU a Indie se dohodly na uzavření obchodní dohody
6:01Damodaran: AI bude ziskové marže navzdory obecnému přesvědčení snižovat
26.01.2026
22:02Americké akciové indexy jsou blízko historickým maximům  
18:15Jádro čínského plánu na posun k nové rovnováze
16:58Týdenní výhled: Spekulace o intervenci BoJ, zasedání Fedu a začíná reportovat velký tech  
16:54Vláda schválila návrh letošního rozpočtu se schodkem 310 miliard korun
15:29Nvidia navyšuje investici do CoreWeave, která do datacenter nasadí její CPU Vera
12:31Rally drahých kovů pokračuje a dolar je pod tlakem. Nervozita přichází z Japonska  
12:20Další meta pokořena. Zlato už stojí přes 5 000 dolarů  
10:54Tlak na dolar zesiluje, možnost podpory jenu vyvolává obavy z řízeného oslabení  
10:48Výsledky Ryanair: Více cestujících, dražší letenky, robustní zisk
10:42Podnikatelská nálada v Německu zůstala v lednu stejná jako v prosinci, uvedl Ifo
10:08Spotřebitelé vstoupili do nového roku v dobré náladě, průmysl stále vyčkává
9:54Cena zlata poprvé překročila hranici 5000 dolarů, na rekordu je i stříbro
9:36Akcie CSG pokračují v růstu. Ráno přidávaly osm procent
8:49Rozbřesk: Lednová inflace v Česku a levné máslo versus drahá dovolená?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board